Սյունիքի մարզպետն ազատվեց աշխատանքից
Սյունքիի մարզպետ Վահե Հակոբյանը իր դիմումի համաձայն ազատվեց աշխատանքից: Որոշման նախագիծն ընդգրկված էր այսօրվա կառավարության նիստի օրակարգում:
Որոշման նախագիծը ՀՀ կառավարության նիստում ներկայացրեց փոխվարչապետ Արմեն Գեւորգյանը:
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը կառավարության նիստի ժամանակ ասաց, որ այսօր Վահե Հակոբյանը նշանակվելու է Ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի ղեկավար:
Հիշեցնենք, որ Ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի արդեն նախկին ղեկավար Անդրանիկ Անդրեասյանը օրեր առաջ ազատվել էր պաշտոնից:
Նշենք, որ որոշումը կայացվում է ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 88.1-ին հոդվածով և հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի 1997 թվականի մայիսի 6-ի ՆՀ-728 հրամանագրի 1.7-րդ կետը:

Губернатор Сюника Ваге Акопян освобожден от должности
Губернатор Сюника Ваге Акопян освобожден от занимаемой должности согласно поданному заявлению. Как сообщает пресс-служба правительства Армении, проект решения включен в повестку сегодняшнего заседания правительства Армении.
Проект решения представил на сегодняшнем заседании правительства вице-премьер Армен Геворкян.
Премьер-министр Армении Овик Абраамян сообщил во время заседания правительства, что Ваге Акопян будет назначен сегодня руководителем Государственного комитета водного хозяйства.
Напомним, несколько дней назад руководитель Государственного комитета водного хозяйства Андраник Андреасян освободился от занимаемой должности.
Отметим, что решение принимается, руководствуясь статьей 88.1 Конституции РА и на основании пункта 1.7 указа президента Армении УП-728 от 6 мая 1997 года.