ԲՀԿ-ն կողմ է վարչական իրավախախտումների մասին օրենքին
ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը իր ելույթում անդրադառնալով վարչական իրավախախտումների մասին օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելուն:
Նա նշեց, որ ԲՀԿ խմբակցությունը որոշել է պաշտպանել այս նախագիծը:
«Միջազգային իրավունքում չկա պրակտիկա, որ քաղաքացուն զրկեն իր սեփական իրավունքից առանց դատարանի որոշման: Աշխարհում չկա մի երկիր, որտեղ քաղաքացին տուգանքները չվճարելու պատճառով զրկվի իր սեփականությունից»,- նշեց ԲՀԿ պատգամավորը:
Զոհրաբայնի խոսքով` իր գործընկերը օրերս վերադարձել է ԱՄՆ-ից ու պարզել, թե իր ունեցվածքի վրա կալանք է դրված, մինչդեռ նա 5000 դրամ տուգանքը վճարած է եղել:
«Սա նշանակում է, որ ԴԱՀԿ-ին հասել է սխալ տեղեկատվություն: Ի վերջո, ո՞վ է այս ամենի համար պատասխանատվություն կրելու: Այս ամենի համար պատասխանատվություն: Ես կարծում եմ, որ նախագծի հեղինակները փորձել են կարևորագույն խնդիր»:

Н.Зограбян: ППА выступает за закон об административных правонарушениях
Секретарь фракции партии «Процветающая Армения» Наира Зограбян обратилась сегодня в своем выступлении в Национальном Собрании к изменениям и дополнениям в закон об административных правонарушениях.
Она отметила, что фракция «Процветающая Армения» выступит в защиту этого проекта.
«В международном праве нет такой практики, чтобы граждан лишали собственных прав без решения суда. В мире нет страны, где граждане за неуплату штрафов лишаются собственности», - отметила депутат от «Процветающей Армении».
По словам Н.Зограбян, вернувшись на днях из США, ее коллеги выяснили, что на их имущество наложен арест из-за неуплаты штрафа в размере 5000 драмов.
«Это значит, что в СПИСА поступила ошибочная информация. В конце концов, кто понесет ответственность за все это? Я считаю, что авторы законопроекта попытались поставить важнейший вопрос», - сказала Наира Зограбян.