Տեր-Պետրոսյանն ու Ծառուկյանը քննարկել են քառյակի գործունեությունը
Նախօրեին տեղի է ունեցել ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հանդիպումը, որին մասնակցել են «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունից` Վարդան Օսկանյանը, Նաիրա Զոհրաբյանը և Ստեփան Մարգարյանը, Հայ Ազգային Կոնգրեսից` Լևոն Զուրաբյանը, Արամ Մանուկյանը և Ավետիս Ավագյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Քառյակի համագործակցության արդյունքները, համատեղ հանրահավաքի կազմակերպման և նախապատրաստման հետ կապված հարցեր: Այս մասին հայտնում է ԲՀԿ մամուլի ծառայությունը:
Երկու քաղաքական ուժերը վերահաստատել են ներկա իրավիճակում առաջարկվող սահմանադրական փոփոխությունների ճանապարհով երկրի կառավարման համակարգի փոփոխության անընդունելիության մասին իրենց դիրքորոշումները և առաջնային են համարել երկիրը զարգացման ուղու վրա դնելուն ուղղված բարեփոխումների իրականացումը: Կողմերը նաև կարևորել են մինչև հանրահավաքը քառյակի շրջանակներում համատեղ այցելությունները մարզեր` ընդհանուր օրակարգի հարցերի շուրջ ժողովրդին իրազեկելու և համախմբելու նպատակով:

A meeting of the leader of Prosperous Armenia Party (BHK) Gagik Tsarukyan and the first Armenian President, leader of the opposition Armenian National Congress (HAK) Levon Ter-Petrosyan took place Tuesday, September 9, the press service of BHK reported.
The meeting participants also included representatives of the two political forces: Vartan Oskanian (BHK), Naira Zohrabyan (BHK), Stepan Margaryan (BHK), Levon Zurabyan (HAK), Aram Manukyan (HAK) and Avetis Avagyan (HAK).
The results of cooperation of four non-government factions of the Armenian parliament – ARF-Dashanktsutyun, BHK, HAK and Heritage Parties, as well as issues related to staging a joint rally were discussed at the meeting.
The two large political forces of Armenia reaffirmed their positions about the inadmissibility of changing the government model of Armenia through constitutional reforms in the current situation. They also underlined the importance of joint trips to Armenian provinces to inform citizens about the common agenda and rally them around it.