Վարդան Այվազյան. Սուրիկ Խաչատրյանի դեմքը որևէ մեկին վախ չի ներշնչում
Չեմ ուզում Սյունիքի նոր մարզպետի վերաբերյալ կանխատեսումներ անել: Ամեն դեպքում դա էական փոփոխությունների չի բերելու: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Վարդան Այվազյանը:
ՀՀԿ-ական պատգամավորը նկատեց, որ Սյունիքի արդեն նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանին ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարության ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի նախագահ նշանակելով` նրան «առաջ են քաշել».
«Վահե Հակոբյանը շատ պատրաստված անձնավորություն է, իսկ Ջրային տնտեսության պետական կոմիտեն շատ ավելի խոշոր կառույց է, քան Սյունիքի մարզպետարանը»,- բացատրեց Վարդան Այվազյանը:
Պատգամավորն անդրադառձավ նաև այն լուրերին, թե Սյունիքում մարզպետի պաշտոնը նորից կարող է զբաղեցնել Սուրիկ Խաչատրյանը..
«Կարծում եմ` Սուրիկ Խաչատրյանի դեմքը կամ շարժուձևը որևէ մեկին վախ չի ներշնչում: Բացի այդ, երբ նա թշնամու հետ կռվի ժամանակ մինչև վերջ պայքարում էր,  ազգովի ծաղիկներ էին տալիս, իսկ հիմա ազգովի քարկոծում են»,- ասաց Վարդան Այվազյանը:

V. Aivazyan: Suren Khachatryan does not inspire anyone with fear
The parliamentary deputy from Republican Party of Armenia (HHK) faction Vardan Aivazyan said at a meeting with reporters today that he has no intention of making forecasts about the new candidates for Syunik province governor because there is no point in that.
The deputy called the appointment of Syunik ex-governor Vahe Hakobyan as chairman of the State Water Management Committee a “promotion”.
"Vahe Hakobyan is a trained man, and the State Water Management Committee is a larger organization than the regional administration of Syunik,” he said.
As for rumors that Suren Khachatryan may become again Syunik governor, V. Aivazyan said: “I think that Suren Khachatryan, his behavior do not inspire anyone with fear. Besides, when he fought the enemy during the war, he was presented flowers nationwide, but now he is pelted with stones, also nationwide”.