Վարդան Այվազյան. Սուրիկ Խաչատրյանի դեմքը որևէ մեկին վախ չի ներշնչում
Չեմ ուզում Սյունիքի նոր մարզպետի վերաբերյալ կանխատեսումներ անել: Ամեն դեպքում դա էական փոփոխությունների չի բերելու: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Վարդան Այվազյանը:
ՀՀԿ-ական պատգամավորը նկատեց, որ Սյունիքի արդեն նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանին ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարության ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի նախագահ նշանակելով` նրան «առաջ են քաշել».
«Վահե Հակոբյանը շատ պատրաստված անձնավորություն է, իսկ Ջրային տնտեսության պետական կոմիտեն շատ ավելի խոշոր կառույց է, քան Սյունիքի մարզպետարանը»,- բացատրեց Վարդան Այվազյանը:
Պատգամավորն անդրադառձավ նաև այն լուրերին, թե Սյունիքում մարզպետի պաշտոնը նորից կարող է զբաղեցնել Սուրիկ Խաչատրյանը..
«Կարծում եմ` Սուրիկ Խաչատրյանի դեմքը կամ շարժուձևը որևէ մեկին վախ չի ներշնչում: Բացի այդ, երբ նա թշնամու հետ կռվի ժամանակ մինչև վերջ պայքարում էր,  ազգովի ծաղիկներ էին տալիս, իսկ հիմա ազգովի քարկոծում են»,- ասաց Վարդան Այվազյանը:

В.Айвазян: Сурен Хачатрян никому не внушает страха
Депутат парламента от Республиканской партии Армении Вардан Айвазян заявил сегодня в ходе встречи с журналистами, что не собирается заниматься прогнозами относительно кандидатуры нового губернатора Сюника, поскольку это несущественно.
Депутат отметил, что назначение экс-губернатора Сюникской области Ваге Акопяна председателем Государственного комитета водного хозяйства министерства территориального развития Армении является «продвижением».
«Ваге Акопян – очень подготовленный человек, а Государственный комитет водного хозяйства более крупная структура, чем областная администрация Сюника», - уточнил Вардан Айвазян.
В.Айвазян обратился также к разговорам о том, что пост губернатора Сюника может занять Сурен Хачатрян.
«Думаю, лицо или поведение Сурена Хачатряна никому не внушают страха. Кроме того, когда во время войны он сражался с врагом, ему всенародно вручали цветы, а сейчас также всенародно забрасывают камнями», - сказал Вардан Айвазян.