Վահրամ Բաղդասարյան. ՀՀԿ-ն ցանկություն չունի, որ քառյակը փլուզվի
Մենք բազմիս անդրադարձել ենք քառյակին և ասել՝ ՀՀԿ-ն ցանկություն չունի, որպեսզի այն փլուզվի: Այս մասին այսօր Աժ ճեպազրույցների ժամանակ ասաց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը:
Նրա համոզմամբ` քաղաքական մեծամասնության նպատակն է, որ առողջ բանակցային մթնոլորտ ձևավորվի:
«Հակառակը` մենք ուզում ենք քառյակի համար հարմար պայմաններ ստեղծել, որ քառյակը կայանա, որպեսզի առողջ քննարկում լինի»,- ասաց նա` ընդգծելով, սակայն, որ հակառակ արդյունքն է ստացվում:
Բաղդասարյանի խոսքով` այդ ուժերի միջև ոչ միայն գաղափարական, այլ քաղաքական հակասաություններ են առկա: «Ժամանակը դույց կտա, թե ինչ կլինի հետո: Չեմ ուզում դեպքերիս առաջ ընկնել»,- ավելացրեց նա:
Ինչ վերաբերում է սահմանադրական բարեփոխումներին` ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը վստահեցնում է, որ կուսակցությունը եկել է այն համոզման, որ իսկապես դրա ժամանակը եկել է:
Ինչ վերաբերում է ԲՀԿ-ի դիրքորոշմանը,  ապա Վ. Բաղդասարյանն ընդգծեց, որ թեև այդ կուսակցությունը ժամանակին հայտարարում էր, թե դեմ է մոդելի փոփոխմանը, բայց կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի հարցազրույցից հետո պարզ դարձավ, որ պետք է դեռ սպասել:
«Երբ թղթերը պատրաստ կլինի, կլինեն առողջ առաջարկությունների փաթեթ, հնարավոր է նաև կողմ լինեն»,- ասաց նա:

V. Baghdasaryan: HHK has no intention to split ranks of “four”
The Republican Party of Armenia (HHK) has no intention of splitting the ranks of the four non-government parliamentary forces, the head of HHK faction Vahram Baghdasaryan said in a briefing today.
According to him, the political majority aims to create a serious atmosphere for talks.
“Quite the opposite, we want to create comfortable conditions for the four forces so that constructive discussions could take place,” he said, noting that not only ideological, but also political differences exist among the political forces making up “the four”.
Speaking about the constitutional reforms, the HHK faction head said their party came to the conclusion that these reforms are timely.
As for the stance of Prosperous Armenia Party (BHK), Baghdasaryan said that although at one time BHK declared that it was opposed to a change in the government model, it became obvious after BHK leader Gagik Tsarukyan’s interview that it is still necessary to wait a bit.
‘When the documents are ready and the package of constructive proposals presented, then everything will be clear – they could speak in favor,” he noted.