Ռ. Հակոբյան. ՀՅԴ-ն շատ մեծ խաթր ուներ, բայց խոհանոցային հարցեր կան
«Հանրահավաքի օրակարագի հետ կապված տարբեր հետաքրքրութուններ կան: Ամբողջական օրակարգի մասով շատ բնական է, որ տարբեր քաղաքական ուժեր տարբեր մոտեցումներ են ունենալու, բայց եթե մենք միասին ենք, պետք է մտածենք միասնական օրակարգ ձևավոևելու մասին»,- եռյակի նիստի ավարտից հետո այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը:
«Քննարկումները շատ արդյունավետ են ընթանում, կարողանում ենք միմյանց հասկանալ, բացատրել ու հարգել մյուսների որոշումները: Մինչև հոկտեմբերի 10-ը մենք կունենանք ամբողջական օրակարգ»,- ասաց նա:
Հարցին, թե հնարավո՞ր է, որ մինչև հոկտեմբերի 10-ը եռյակում էլի կորուստներ լինեն,  Ռ. Հակոբյանը հարցին հարցով պատասխանեց. «Շա՞տ եք ցանկանում»,-հետաքրքրվեց նա՝ վստահեցնելով, որ եռյակը մինչև հանրահավաքի օրը կորուստներ չի ունենա:
Թե ինչպես կանդրադառնա հանրահավաքի վրա ՀՅԴ-ի հեռանալը, Ռ. Հակոբյանը կարծիք հայտնեց, որ անշուշտ ինչ-որ ազդեցություն կունենա, բայց թե ինչպիսին, Ռ. Հակոբյանը հանրահավքին հրավիրեց լրագրողներին:
Հարցին, թե Դաշնակցությունը 5 օրվա խաթր չունե՞ր, որ սպասեիք, Ռ. Հակոբյանը պատասխանեց այսպես. «Շատ մեծ խաթր ուներ, բայց չեմ ուզում նորից ներքին խոհանոցային հարցերի մասին խոսել: Մենք պայմանավորվել ենք, որ այդ քննարկման մանրամասները չեն հրապարակվելու: Մի բան միայն կարող եմ հստակ ասել, որ ամեն ինչ արեցինք, որպեսզի քառյակի ձևաչափը պահպանվի»:

Р.Акопян: До 10 октября будет сформирована полноценная повестка митинга
«Обсуждения проходят очень эффективно, нам удается достичь понимания и уважать решения других. До 10 октября будет сформирована полноценная повестка митинга», - заявил сегодня журналистам глава фракции «Наследие» Рубен Акопян по итогам очередного заседания тройки некоалиционных парламентских фракций.
На вопрос о том, возможны ли до 10 октября потери в составе «тройки», Рубен Акопян ответил вопросом: «А вы очень этого хотите?» Глава фракции «Наследие» заверил, что никаких потерь в составе парламентских политических сил не ожидается.
Касаясь того, может ли повлиять на митинг решение АРФ «Дашнакцутюн» не участвовать в нем, Рубен Акопян выразил мнение, что, безусловно, какое-то влияние окажет, при этом пригласив на митинг журналиста.
На вопрос, нельзя ли было пойти навстречу АРФД и подождать 5 дней, Р.Акопян ответил: «Не хочу снова обращаться к вопросам внутренней кухни. Мы договорились, что детали этого обсуждения не будут оглашаться. Могу сказать только, что мы сделали все для того, чтобы сохранить формат четверки».