Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այցով մեկնում է ԱՄՆ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր  աշխատանքային այցով կմեկնի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ՝ մասնակցելու Նյու Յորքում կայանալիք Միավորված ազգերի կազմակերպության (ՄԱԿ) գլխավոր ասամբլեայի 69-րդ նստաշրջանին, որտեղ հանդես կգա ելույթով: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Հանրապետության Նախագահն այցի շրջանակներում հանդիպումներ կունենա ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Բան Կի Մունի, Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդի, մի շարք պետությունների ղեկավարների հետ:
Սերժ Սարգսյանն այցի օրերին ելույթով հանդես կգա Կոլումբիայի համալսարանում:
Միացյալ Նահանգներում նախատեսվում են Նախագահի հանդիպումները ԱՄՆ միջազգային հարաբերությունների ոլորտում առաջատար փորձագետների, Ազգային էթնիկ կոալիցիոն կազմակերպությունների (NECO) նախագահ Նասեր Քազեմինիի հետ:
Հանրապետության Նախագահը ԱՄՆ-ում կմասնակցի «ԱրմԹեք-2014» համաժողովի բացմանը, հանդիպում կունենա հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Armenian president to pay working visit to United States
Armenian President Serzh Sargsyan will go on a working visit to the U.S. on September 23 to attend the 69th session of the UN General Assembly in NYC, according to the presidential press service.
During his visit, Serzh Sargsyan will meet with UN Secretary-General Ban Ki-moon, Secretary General of the Council of Europe Thorbjorn Jagland, and leaders of a number of states.
The president will deliver a speech at Columbia University. Serzh Sargsyan is expected to meet with leading U.S. experts in the field of international relations, as well as with Chairman of the National Ethnic Coalition Organizations (NECO) Nasser Kazemini.
President Sargsyan will also participate in the opening of the ArmTech 2014 Forum and meet with representatives of the Armenian community of the United States.