Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այցով մեկնում է ԱՄՆ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր  աշխատանքային այցով կմեկնի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ՝ մասնակցելու Նյու Յորքում կայանալիք Միավորված ազգերի կազմակերպության (ՄԱԿ) գլխավոր ասամբլեայի 69-րդ նստաշրջանին, որտեղ հանդես կգա ելույթով: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Հանրապետության Նախագահն այցի շրջանակներում հանդիպումներ կունենա ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Բան Կի Մունի, Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդի, մի շարք պետությունների ղեկավարների հետ:
Սերժ Սարգսյանն այցի օրերին ելույթով հանդես կգա Կոլումբիայի համալսարանում:
Միացյալ Նահանգներում նախատեսվում են Նախագահի հանդիպումները ԱՄՆ միջազգային հարաբերությունների ոլորտում առաջատար փորձագետների, Ազգային էթնիկ կոալիցիոն կազմակերպությունների (NECO) նախագահ Նասեր Քազեմինիի հետ:
Հանրապետության Նախագահը ԱՄՆ-ում կմասնակցի «ԱրմԹեք-2014» համաժողովի բացմանը, հանդիպում կունենա հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Президент Армении посетит США
Президент Армении Серж Саргсян 23 сентября с рабочим визитом отбудет в Соединенные Штаты Америки для участия в 69-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН, которая состоится в Нью-Йорке.
Как сообщили в пресс-службе президента, Серж Саргсян в рамках визита проведет встречи с генеральным секретарем ООН Пан Ги Муном, генеральным секретарем Совета Европы Тъербъерном Ягландом, а также с руководителями ряда государств.
Президент выступит с речью в Колумбийском Университете. Предусматриваются встречи Сержа Саргсяна с ведущими экспертами США в сфере международных отношений, с председателем Национальных этнических коалиционных организаций (NECO) Насером Каземини.
Президент Армении в США примет участие в открытии форума «АрмТек-2014», встретится с представителями армянской общины.