Ստորագրվել է հայ-բրիտանական ռազմական համագործակցության պլանը
Սեպտեմբերի 29-ից 30-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում անցկացվել են հայ-բրիտանական առաջին ռազմաքաղաքական քննարկումները ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչության և Միացյալ Թագավորության պաշտպանության նախարարության միջազգային համագործակցության վարչության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Միջոցառման ընթացքում քննարկվել են հայ-բրիտանական ռազմական համագործակցության ներկայիս ոլորտների զարգացմանն ու նոր նախաձեռնությունների առաջադրմանն առնչվող հարցեր:
Սեպտեմբերի 30-ին տեղի է ունեցել քննարկումների արդյունքների ամփոփումը ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի և ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Քեթրին Լիչի մասնակցությամբ:
Քննարկումների արդյունքում ստորագրվել է հայ-բրիտանական ռազմական համագործակցության 2015-2016թթ. պլանը:

В Ереване подписан план армяно-британского военного сотрудничества
В Министерстве обороны Армении 29-30 сентября состоялись первые армяно-британские военно-политические обсуждения с участием представителей управления оборонной стратегии Минобороны РА и управления международного сотрудничества Минобороны Великобритании.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Армении, в ходе мероприятия были обсуждены вопросы, касающиеся развития армяно-британского военного сотрудничества и новых инициатив.
30 сентября состоялось обобщение результатов обсуждений с участием первого заместителя министра обороны РА Давида Тонояна и Чрезвычайного и Полномочного посла Соединенного Королевства в Армении Кэтрин Лич.