Քարվաճառ ներթափանցած դիվերսանտի դին հանձնվեց Ադրբեջանին
ԼՂՀ ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով պետական հանձնաժողովը հայտարարություն է տարածել, որում նշվում է՝ այսօր ադրբեջանական կողմին է փոխանցվել Շահումյանի շրջան ներթափանցած հակառակորդի դիվերսիոն-հետախուզական խմբի երրորդ անդամի՝ ձերբակալման ժամանակ զինված դիմադրություն ցուցաբերած, վնասազերծված և ոչնչացված Հ.Հասանովի դին: Հանձնաժողովի հայտարարությունը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ.
«Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունները, ցուցաբերելով բարի կամք և հավատարմություն Ժնևյան կոնվենցիայի դրույթներին, Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի Ստեփանակերտի գրասենյակի օժանդակությամբ Ադրբեջանի ներկայացուցիչներին են հանձնել ԼՂՀ Շահումյանի շրջան ներթափանցած հակառակորդի դիվերսիոն-հետախուզական խմբի երրորդ անդամի՝ ձերբակալման ժամանակ զինված դիմադրություն ցուցաբերած, վնասազերծված և ոչնչացված Հ.Հասանովի դին:
Փոխանցումը տեղի է ունեցել հոկտեմբերի 2-ին՝ տեղական ժամանակով ժամը 11:30-ին, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև սահմանի հատվածում՝ Բաշ Քարվենդ գյուղի մոտակայքում»:

The authorities of the Nagorno Karabakh Republic, displaying goodwill and commitment to the Geneva Convention provisions, handed over - with the assistance of Stepanakert Office of the International Committee of the Red Cross - the body of Azerbaijani saboteur H. Hasanov to representatives of Azerbaijan, the NKR’s State Commission on POWs, Hostages and Missing Persons said in a statement today. Hasanov was killed when he offered resistance during his capture after he infiltrated the territory of Shahumian region of the NKR.
The handover of the body took place at 11:30 am on October 2 near the village of Bash Karvend at the border between Nagorno Karabakh and Azerbaijan.