Անցյալ տարի դուք ձեր քվեարկությամբ ցույց տվեցիք, որ այս իշխանությունները լեգետիմ չեն ու այլևս անելիք չունեն: Այս բառերով այսօր ոչ իշխանական երեք ուժերի համատեղ հանրահավաքում իր ելույթը սկսեց «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը.
«Այս իշխանությունները ձախողեցին ինչպես արտաքին քաղաքական խնդիրները, այնպես էլ` ներքին հարցերը: Այսքանից հետո, դուք պատրա՞ստ եք հեռացնել նրանց»,- հարցերց Արմեն Մարտիրոսյանն, ինչին ի պատասխան հանրահավաքի մասնակիցները բղավեցին` «Այո»:
«Այո, որովհետև մենք ունենք բոլոր բարոյական ու քաղաքական իրավուքններ նրանց հեռացնելու համար: Մենք միավորվել ենք երեք քաղաքական ուժերով` ունենալով տաբեր գաղափարական մոտեցումներ: Միավորվել ենք, քանի որ երկիրը գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում»,- ասաց Արմեն Մարտիրոսյանը:
Նա կոչ արեց բոլոր քաղաքական ու հասարակական գործիչներին` անկախ քաղաքական հայացքներից, միանալ իրենց.
«Ովքեր դեմ են այս իշխանություններին` պիտի լինեն այստեղ ու միանան մեր քաղաքացիներին»,- ասաց Արմեն Մարտիրոսյանը:

Armen Martirosyan: All those opposed to authorities should be here
By their votes last year, the people showed that these authorities are illegitimate and they have nothing to do anymore, the deputy chairman of Heritage Party Armen Martirosyan said today during the joint rally of the trio of non-coalition parties in Yerevan’s Liberty Square.
“The authorities came to grief in both their domestic and foreign policies. So you are prepared for a complete change of power,” Martirosyan said addressing the rally participants.
“We have all the political and legal rights to achieve their resignation. Three political forces have united, despite their different ideological approaches. We united because the country is an extremely difficult situation,” he stated.
Martirosyan urged all political and civil forces to join them, regardless of their political views.
“All those who are against these authorities should come here and join our citizens,“ Armen Martirosyan declared.