Անցյալ տարի դուք ձեր քվեարկությամբ ցույց տվեցիք, որ այս իշխանությունները լեգետիմ չեն ու այլևս անելիք չունեն: Այս բառերով այսօր ոչ իշխանական երեք ուժերի համատեղ հանրահավաքում իր ելույթը սկսեց «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը.
«Այս իշխանությունները ձախողեցին ինչպես արտաքին քաղաքական խնդիրները, այնպես էլ` ներքին հարցերը: Այսքանից հետո, դուք պատրա՞ստ եք հեռացնել նրանց»,- հարցերց Արմեն Մարտիրոսյանն, ինչին ի պատասխան հանրահավաքի մասնակիցները բղավեցին` «Այո»:
«Այո, որովհետև մենք ունենք բոլոր բարոյական ու քաղաքական իրավուքններ նրանց հեռացնելու համար: Մենք միավորվել ենք երեք քաղաքական ուժերով` ունենալով տաբեր գաղափարական մոտեցումներ: Միավորվել ենք, քանի որ երկիրը գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում»,- ասաց Արմեն Մարտիրոսյանը:
Նա կոչ արեց բոլոր քաղաքական ու հասարակական գործիչներին` անկախ քաղաքական հայացքներից, միանալ իրենց.
«Ովքեր դեմ են այս իշխանություններին` պիտի լինեն այստեղ ու միանան մեր քաղաքացիներին»,- ասաց Արմեն Մարտիրոսյանը:

Армен Мартиросян: Все, кто против этих властей, должны находиться здесь
В прошлом году народ своим голосованием продемонстрировал, что эти власти – нелегитимны и делать им больше нечего. Об этом заявил сегодня заместитель председателя партии «Наследие» Армен Мартиросян на совместном митинге «тройки» некоалиционных политических сил на площади Свободы в Ереване.
«Эти власти потерпели фиаско как во внутренней, так и во внешней политике. После этого вы готовы к полной смене власти», - обратился он к участникам митинга.
«У нас есть все политические и юридические права для того, чтобы добиться из ухода. Три политические силы объединились, несмотря на различные идеологические подходы. Объединились, поскольку страна находится в крайне тяжелом состоянии», - заявил Армен Мартиросян.
Он призвал все политические и общественные силы независимо от политических взглядов присоединиться к ним.
«Все, кто против этих властей, должны находиться здесь и присоединиться к нашим гражданам», - заявил Армен Мартиросян.