«Հոկտեմբերի մեկից պետք է գործեր «Շրջանառության հարկի մասին» օրենքը, սակայն ժողովուրդն ընդվզեց, կառավարությունը պաուզա վերցրեց՝ չգիտեմ ինչի համար»,- Ազատության հրապարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ այսպես սկսեց խոսքը «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը:
Եռյակի առաջադրած կետերի վերաբերյալ Կառավարության պատասխանը, պատգամավորի խոսքով, պատասխանելու համար էր միայն. «Նրանք պատասխանեցին պարզապես «գալչկայի» համար»:
Խոսելով սահմանադրական բարեփոխումների մասին՝ Մ. Մելքումյանն ասաց, որ իշխանությունը նման փոփոխություն է կատարում, որպեսզի հերթական անգամ վերարտադրվի:
«Նրանք հիմա էլ ցանկանում են Սահմանադրություն փոխել, որ էլի վերարտադրվեն մի քսան տարով: Այդ դեպքում Հայաստանում մի քանի տարի հետո 500-600 մարդ մնա»,- ասաց Մ. Մելքումյանը:

Melkumyan: Authorities replied to trio for appearances’ sake
The Law on Turnover Tax was to take effect on October 1, but the public’s protest forced the government to make a pause, Mikael Melkumyan, parliamentary deputy of Prosperous Armenia Party, said in his speech today at the joint rally of three non-coalition parliamentary forces in Yerevan’s Liberty Square.
In his words, the Armenian government responded to 12 point-demands of the four political forces “for appearances’ sake”.
Speaking about the constitutional reforms, Melkumyan said the authorities are implementing these reforms to ensure their reproduction once again.
“Now they want to make amendments to the Constitution of Armenia so as to remain in power for 20 years or so. In this case, there will be only 500-600 people in Armenia in a few years,” Melkumyan declared.