Ռ. Հակոբյան. Միակ փրկությունն ամբողջական իշխանափոխության պահանջն է
Այս երեք քաղաքական ուժերի օրակարգը հետևյալն է՝ ճշտելու ամբողջական իշխանափոխության քարտեզը: Ազատության հրապարակում, դիմելով հավաքվածներին, իր ելույթն այսպես սկսեց ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբիկ Հակոբյանը:
Այս օրը, շարունակեց խոսքը պատգամավորը, կարող է շրջադարձային լինել մեր պետության համար. «Թե ինչպսին կլինի իշխանափոխությունը, կախված է քաղաքական ուժերի առաջնորդներից, հավաքված մարդկանցից, ինչպես նաև՝ իշխանության արձագանքից»,- ասաց պատգամավորը:
Նա ասաց նաև, որ իշխանությունը մշտապես փորձել է դիվիդետներ շահել, ասել, որ քաղաքական ուժերը միասին չեն, ժողովուրդը նրանց կողքին չէ, քիչ է և կարող է ընտրություն կեղծել, ինչպես 2013-ին:
«Միակ փրկությունը անօրինականությունների դեմ միասին պայքարելն է և ամբողջական իշխանափոխության պահանջն է»,- ասաց «Ժառանգության» պատգամավորը:

R. Hakobyan: Only salvation is in demands for complete power change
The political agenda of the three non-coalition parliamentary forces of Armenia is to specify the map of a complete change of power, the head of Heritage faction Ruben Hakobyan declared today at the joint rally of three parties in Yerevan.
“We have come here in order to specify together with you the agenda of a complete change of power in Armenia. Today may become a crucial day,” he stated.
“What kind of power change it will be depends on the political forces’ leaders, on people who gathered here, and also on the authorities’ reaction,” Hakobyan said.
In his words, the authorities constantly tried to reap dividends by declaring that the political forces are not united and people mistrust them so they can rig elections, which happened in 2013.
“The only salvation is in a joint struggle against lawlessness and in demands for a complete change of power,” Hakobyan said.