Բակո Սահակյանն ընդունել է Արա Աբրահամյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել Ռուսաստանի հայերի միության պատվիրակության հետ՝ կազմակերպության նախագահ Արա Աբրահամյանի գլխավորությամբ: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել Ռուսաստանի հայերի միության և Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի դերը Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման, Արցախի զարգացման և արտերկրում ազգային ինքնության պահպանման գործում:
Բացի այդ՝ Բակո Սահակյանը Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանի հետ մասնակցել է Ստեփանակերտի թիվ 6 հիմնական դպրոցի նոր շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Արա Աբրահամյանին ծրագիրը ֆինանսավորելու համար` նշելով, որ դա Հայրենիք-Սփյուռք համագործակցության լավագույն դրսևորումներից է:
Արարողությանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

NKR president meets with Ara Abrahamyan
President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan met today with a delegation of the Union of Armenians of Russia led by the Union’s President Ara Abrahamyan, the press service of the NKR’s president said.
The interlocutors discussed implementation of programs in Artsakh.
Bako Sahakyan highly appreciated the role of the Union of Armenians of Russia and the World Armenian Congress in strengthening the ties between the homeland and the Diaspora, in Artsakh’s development, and the preservation of the Armenian identity abroad.
Bako Sahakyan and Ara Abrahamyan also attended the opening ceremony of the new building of Stepanakert school No 6.
The president of NKR thanked Ara Abrahamyan for funding the program, calling it a good demonstration of Homeland-Diaspora cooperation.
Among those present at the ceremony were Head of Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, Prime Minister of NKR Ara Harutyunyan, other officials.