Բակո Սահակյանն ընդունել է Արա Աբրահամյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել Ռուսաստանի հայերի միության պատվիրակության հետ՝ կազմակերպության նախագահ Արա Աբրահամյանի գլխավորությամբ: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել Ռուսաստանի հայերի միության և Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի դերը Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման, Արցախի զարգացման և արտերկրում ազգային ինքնության պահպանման գործում:
Բացի այդ՝ Բակո Սահակյանը Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանի հետ մասնակցել է Ստեփանակերտի թիվ 6 հիմնական դպրոցի նոր շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Արա Աբրահամյանին ծրագիրը ֆինանսավորելու համար` նշելով, որ դա Հայրենիք-Սփյուռք համագործակցության լավագույն դրսևորումներից է:
Արարողությանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР встретился с председателем Союза армян России Ара Абрамяном
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня встретился с делегацией Союза армян России во главе с председателем организации Ара Абрамяном. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Состоялось обсуждение вопросов, связанных с осуществлением различных программ в Арцахе.
Президент Б.Саакян высоко оценил роль Союза армян России и Всемирного армянского конгресса в укреплении связей между Родиной и Диаспорой, развитии Арцаха и сохранении национальной идентичности за рубежом.
Президент НКР вместе с председателем Союза армян России также принял участие в торжественной церемонии открытия нового здания основной школы N6 г. Степанакерта.
Президент Саакян выразил признательность Ара Абрамяну за финансирование программы, отметив, что это является прекрасным проявлением сотрудничества между Родиной и Диаспорой.
В церемонии приняли участие предводитель Арцахской епархии ААЦ архиепископ Паргев Мартиросян, премьер-министр НКР Ара Арутюнян и другие должностные лица.