ՀՀԿ պատգամավոր. ԵՏՄ-ին անդամակցելով՝ լուրջ թանկացումներ չեն սպասվում
Հայաստանի անդամակցությունը Եվրասիական տնտեսական միությանը մեր երկրի համար լայն դռներ է բացում տնտեսական զարգացման և անվտանգության լրացուցիչ երաշխավորումների առումով: Լրագրողների հետ հանդիպմանը նման համոզմունք հայտնեց ԱԺ Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Գագիկ Մելիքյանը:
«ԵՏՄ-ին անդամակցությունը Հայաստանի համար ապրանքների, կապիտալի, աշխատուժի ազատ տեղաշարժի ներդրումների հնարավորություն կբացի»,- ասաց նա:
ՀՀԿ պատգամավորը վստահեցրեց, որ լուրջ թանկացումներ չեն սպասվում, նույնիսկ պայմանագիրը տալու է մի շարք առավելություններ, այդ թվում նաև՝ մի շարք ապրանքների մաքսատուրքերի նկատմամբ:
Ինչ վերաբերում է Ռուսաստանի նկատմամբ պատժամիջոցներին, ՀՀԿ պատգամավորն ասաց, որ դրանից տուժում են նաև պատժամիջոցներ կիրառող երկրները, սակայն դրանք, Գ. Մելիքյանի խոսքով, ժամանակավոր բնույթ են կրում:

Melikyan: Membership of EEU creates ample opportunities for development
Armenia’s membership of the Eurasian Economic Union (EEU) will create ample opportunities for economic development of the country, the secretary of Republican Party of Armenia (HHK) faction Gagik Melikyan said at a press conference today.
“First of all, Armenia will get privileges concerning free movement of commodities, capital, labor force, and investment,” Melikyan said.
He assured those present that no sharp price growth is expected in Armenia, on the contrary, the agreement will give a number of advantages, including those related to customs duties imposed on some goods.
According to the parliamentary deputy, by using Armenia’s privileges, many EU countries may move some of their commodities through the territory of Armenia, which will be to Armenia’s advantage.