Պատգամավոր. Տեր-Պետրոսյանը փորձում է դիրիժորի փայտիկը պահել իր ձեռքում
Հոկտեմբերի 10-ի հանրահավաքից տպավորություն ստեղծվեց, որ այն չուներ ընդհանուր ծրագիր և գաղափարախոսություն, իսկ այդ կուսակցությունների մեջ էլ առկա են տարաձայնություններ: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը ասաց ԱԺ Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Մկրտիչ Մինասյանը:
Նրա խոսքով՝ ինքը ոչ նպատակներ, ոչ էլ ծրագրեր չի տեսել հանրահավաքի ընթացքում, այլ, որ ուղղակի մարդիկ հավաքվել և իրենց անհանգստությունն են արտահայտում, իսկ տարաձայնությունը իր համար ակնհյատ դարձավ հատկապես այն ժամանակ, երբ «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի ելույթը կիսատ մնաց` մյուս լիդերների հետ համաձայնություն ձեռք բերելու համար, և այդպես էլ չկայացավ:
«Մի բան հստակ է` Լևոն Տեր-Պետրոսյանը, օգտվելով Գագիկ Ծառուկյանի ընտրազանգվածից, փորձում է դիրիժորի փայտիկը պահել իր ձեռքում»,- ասաց նա՝ նշելով, որ իր կարծիքով, դա Լ. Տեր-Պետրոսյանին, այնուհանդերձ, էլ չի հաջողվի:

М.Минасян: Левон Тер-Петросян пытается удержать дирижерскую палочку
От совместного митинга «тройки» парламентских политических сил 10 октября создалось впечатление, что у организаторов не было общей программы и идеологии, а между этими партиями есть разногласия. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами депутат от парламентской фракции Республиканской партии Армении Мкртич Минасян.
По его словам, в ходе митинга он не видел ни программ, ни целей, просто люди собрались, чтобы выразить свою обеспокоенность, а разногласия стали очевидны особенно тогда, когда выступление лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна было прервано, чтобы договориться с другими лидерами, а после так и не состоялось.
«Очевидно одно, Левон Тер-Петросян, используя электорат Гагика Царукяна, пытается удержать в руках дирижерскую палочку», - сказал Мкртич Минасян. По мнению депутата, Левону Тер-Петросяну, тем не менее, это больше не удастся.