Սերժ Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Չինաստանի դեսպանի հետ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Չանչունին` դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում ավարտելու կապակցությամբ:
Նախագահը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ պաշտոնավարման տարիներին հայ-չինական հարաբերությունների ամրապնդմանն ուղղված արդյունավետ գործունեության համար, ընդգծելով, որ երկու երկրների միջև հարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա, հատկապես վերջին տարիներին փոխշահավետ մի շարք ոլորտներում զգալիորեն ակտիվացել է հայ-չինական համագործակցությունը, հաճախակի են դարձել տարբեր մակարդակի փոխայցելությունները, ընդլայնվել է իրավապայմանագրային դաշտը, առևտրաշրջանառության ծավալներում արձանագրվել է որոշակի առաջընթաց: Այդ ամենում Սերժ Սարգսյանը մեծապես կարևորել է դեսպան Թիան Չանչունի անձնական ներդրումը:
Դեսպան Չանչունը շնորհակալություն է հայտնել Հանրապետության Նախագահին՝ գնահատանքի ու ջերմ խոսքերի համար և նշել, որ Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելությունն իրականացրել է մեծագույն հաճույքով ու հեռանում է լավագույն տպավորություններով՝ մնալով հայ ժողովրդի և Հայաստանի բարեկամը:

Президент Армении принял посла Китая в связи с завершением дипмиссии
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня завершающего дипломатическую миссию в РА посла Китайской Народной Республики Тиана Чанчуна. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Президент выразил благодарность послу за эффективную деятельность, направленную на укрепление армяно-китайских отношений, подчеркнув, что отношения между двумя странами находятся на высоком уровне. Глава государства отметил, что особенно в последние несколько лет значительно активизировалось армяно-китайское сотрудничество в ряде взаимовыгодных сфер, участились взаимные визиты на различных уровнях, расширено договорно-правовое поле, зафиксирован определенный прогресс в объемах торгового оборота. Президент Серж Саргсян подчеркнул важность личного вклада Т.Чанчуна в этом.
Дипломат поблагодарил президента за высокую оценку и отметил, что осуществлял свою миссию в Армении с большим удовольствием и уезжает с наилучшими впечатлениями, оставаясь большим другом армянского народа и Армении.