Զարուհի Փոստանջյանը եռյակի հետագա գործողությունների սեփական օրակարգն ունի
Ազգային ժողովի «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը եռյակի հետագա քայլերի սեփական օրակարգն ունի: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ պատգամավորն այն ներկայացրեց՝ ընդգծելով, որ օրակարգի հեղինակն անձամբ ինքն է և այն կուսակցության դիրքորոշման հետ կապ չունի:
«Նախ և առաջ այս ուժերն Ազգային Ժողովում պետք է սկսեն Սերժ Սարգսյանին պաշտոնանկ անելու գործընթացը: Այնուհետև ԲՀԿ-ն պետք է հայտարարի, որ Սերժ Սարգսյանին և Ռոբերտ Քոչարյանին ճանաչում է որպես հանցագործների և հետամուտ է լինելու նրանց քրեական հետապնդմանը: Այս դիրքորոշումը պետք է վերահաստատվի նաև ՀԱԿ-ի և «Ժառանգության» կողմից»,- ասաց Զարուհի Փոստանջյանը:
Նրա խոսքով՝ ՀՀԿ-ն, ԲՀԿ-ն, Սերժ Սարգսյանը, Ռոբերտ Քոչարյանն ու մյուս պաշտոնյանեը պետք է ապօրինի ձեռք բերված գույքը վերադարձնեն պետությանը, պետք է պաշտոնանկ արվեն բոլոր այն դատավորներն, ովքեր առնչվել են քաղաքական հետապնդումների գործերին, որից հետո պիտի ստեղծվի ժամանակավոր՝ անցումային կառավարություն:
«Անցումային կառավարությունը պիտի գործի առավելագույնը վեց ամիս՝ մինչև արտահերթ խորհրդարանական և նախագահական ընտրությունների անցկացում»,- ասաց պատգամավորը:
Լրագրողների հարցին՝ մասնակցելու՞ է նա հոկտեմբերի 24-ին կայանալիք ոչ իշխանական ուժերի երկրորդ հանրահավաքին, Զարուհի Փոստանջյանը պատասխանեց՝ կմասնակցի այն դեպքում, եթե իր օրակարգն ընդունվի:

Заруи Постанджян предлагает «тройке» начать процесс импичмента президента
Депутат фракции «Наследие» Заруи Постанджян предлагает «тройке» непровластных сил начать в парламенте процесс импичмента президента Армении Сержа Саргсяна.
«После этого партия «Процветающая Армения» должна заявить, что признает Сержа Саргсяна и Роберта Кочаряна преступниками, и будет последовательна в процессе их уголовного преследования. Эту позиции должны подтвердить также «Армянский национальный конгресс» и «Наследие»», - сказала З.Постанджян.
По ее словам, С.Саргсян и Р.Кочарян должны возвратить «все нажитое незаконным путем имущество государству», судьи, которые участвовали в делах по политическому преследованию, должны быть уволены, и лишь после этого должно быть сформировано переходное правительство.
«Переходное правительство должно действовать максимум шесть месяцев – до внеочередных парламентских и президентских выборов», - сказала З.Постанджян.