Զարուհի Փոստանջյանը եռյակի հետագա գործողությունների սեփական օրակարգն ունի
Ազգային ժողովի «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը եռյակի հետագա քայլերի սեփական օրակարգն ունի: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ պատգամավորն այն ներկայացրեց՝ ընդգծելով, որ օրակարգի հեղինակն անձամբ ինքն է և այն կուսակցության դիրքորոշման հետ կապ չունի:
«Նախ և առաջ այս ուժերն Ազգային Ժողովում պետք է սկսեն Սերժ Սարգսյանին պաշտոնանկ անելու գործընթացը: Այնուհետև ԲՀԿ-ն պետք է հայտարարի, որ Սերժ Սարգսյանին և Ռոբերտ Քոչարյանին ճանաչում է որպես հանցագործների և հետամուտ է լինելու նրանց քրեական հետապնդմանը: Այս դիրքորոշումը պետք է վերահաստատվի նաև ՀԱԿ-ի և «Ժառանգության» կողմից»,- ասաց Զարուհի Փոստանջյանը:
Նրա խոսքով՝ ՀՀԿ-ն, ԲՀԿ-ն, Սերժ Սարգսյանը, Ռոբերտ Քոչարյանն ու մյուս պաշտոնյանեը պետք է ապօրինի ձեռք բերված գույքը վերադարձնեն պետությանը, պետք է պաշտոնանկ արվեն բոլոր այն դատավորներն, ովքեր առնչվել են քաղաքական հետապնդումների գործերին, որից հետո պիտի ստեղծվի ժամանակավոր՝ անցումային կառավարություն:
«Անցումային կառավարությունը պիտի գործի առավելագույնը վեց ամիս՝ մինչև արտահերթ խորհրդարանական և նախագահական ընտրությունների անցկացում»,- ասաց պատգամավորը:
Լրագրողների հարցին՝ մասնակցելու՞ է նա հոկտեմբերի 24-ին կայանալիք ոչ իշխանական ուժերի երկրորդ հանրահավաքին, Զարուհի Փոստանջյանը պատասխանեց՝ կմասնակցի այն դեպքում, եթե իր օրակարգն ընդունվի:

The deputy of Heritage faction Zaruhi Postanjyan suggests that the trio of non-progovernment political forces start the process of impeachment of Armenian President Serzh Sargsyan in the parliament.
“Then Prosperous Armenia Party should state that it declares Serzh Sargsyan and Robert Kocharyan criminals and it should show consistency in criminal proceedings against them. The Armenian National Congress and Heritage Party also should confirm that position,” Z. Postanjyan said.
In her words, S. Sargsyan and R. Kocharyan should return “the property obtained illegally to the state”, while the judges involved in political persecution cases should be dismissed, after which a transitional government shall be formed.
“The transitional government should work for six months at most – until early parliamentary and presidential elections are held,” Z. Postanjyan said.