Իսկանդարյան. Եռյակի հանրահավաքները սպառնալիք չեն ՀՀԿ-ի համար
ԱԺ ոչ իշխանական երեք ուժերի փողոցային ակտիվությունը չի կարող սպառնալիք լինել իշխող Հանրապետական կուսակցության համար: Լրագրողների հետ հանդիպմանը, խոսելով ներքաղաքական զարգացումների մասին, ասաց Կովկասի ինստիտուտի տնօրեն, քաղաքագետ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը:
Ներքաղաքական կյանքում, շարունակեց խոսքը Ա. Իսկանդարյանը, աշնանային փողոցային ցույցերի հերթական ակտիվությունն է, որը ոչնչով չի տարբերվում նախորդ՝ նմանատիպ գործընթացներից:
«Նման ակտիվացում տեղի է ունենում ամառվանից հետո: Քաղաքականությունում իրենց տեղը ամրապնդելու համար քաղաքական ուժերին անհրաժեշտ են այսպիսի հանրահավաքներ»,- ասաց քաղաքագետը՝ նկատելով, որ ընդդիմության ակտիվությունը բավականին ծույլ է:

Iskandaryan: Activity of trio does not pose threat to Republican Party
The street activity of the trio of non-progovernment parties does not pose a threat to the ruling Republican Party of Armenia, political scientist Alexander Iskandaryan told reporters today.
According to him, their current activity differs in no way from the similar processes that occurred in the past.
“There is always such activity after the summer. Parties need these rallies to reinforce their positions on the political arena. At the same time, the opposition’s activity is rather lazy,” Iskandaryan noted.