Վարչապետ. Խոսքի ազատությունն անբաժանելի է իրավական պետության գաղափարից
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հանդես է եկել շնորհավորական ուղերձով՝ հայ մամուլի օրվա առթիվ: Այս մասին հայտնում են Կառավարությունից՝ տրամադրելով շնորհավորական ուղերձը:
«Հայ մամուլի հարգելի ներկայացուցիչներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի՝ Հայ մամուլի օրվա առթիվ:
Հայ մամուլը սկզբնավորվել է առաջին հայկական ամսագրի՝ «Ազդարար»-ի լույսընծայմամբ, որի 220-րդ տարեդարձն այսօր մենք բոլորս նշում ենք հատուկ հպարտությամբ:
Մամուլի և խոսքի ազատությունն անբաժանելի է իրավական պետության գաղափարից և ժողովրդավարական հասարակության պարտադիր բաղադրիչ է: Ուրախ եմ, որ հայ մամուլն իր անգնահատելի դերակատարությունն է ունեցել և շարունակում է ունենալ Հայոց պետականության ամրապնդման, բարեփոխումների իրականացման, Հայաստանում քաղաքացիական հասարակության ձևավորման գործում:
Օգտվելով առիթից՝ իմ երախտագիտությունն եմ հայտնում հայ մամուլի բոլոր ներկայացուցիչներին այս ասպարեզում կատարած մեծ ծավալի աշխատանքի համար:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորելով մասնագիտական տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ ձեզ հաջողություն ձեր աշխատանքում, ազատություն ձեր գործունեության մեջ և ձեր կարևոր առաքելության արժանի իրականացում:

Премьер направил поздравительное послание по случаю Дня армянской прессы
Премьер-министр Армении Овик Абраамян направил поздравительное послание по случаю Дня армянской прессы. Как сообщили в пресс-службе правительства, в послании говорится:
"Уважаемые представители армянской прессы,
Горячо поздравляю вас с профессиональным праздником – Днем армянской прессы.
Армянская пресса берет начало с выхода в свет первого армянского журнала - «Аздарар»-а, 220-летие которого мы все сегодня отмечаем с особой гордостью.
Свобода прессы и слова неотделима от идеи правового государства и является обязательным компонентом демократического общества. Я рад, что армянская пресса сыграла и продолжает играть неоценимую роль в деле укрепления Армянской государственности, осуществления реформ, формирования в Армении гражданского общества.
Пользуясь случаем, выражаю свою признательность всем представителям армянской прессы за выполненную на этом поприще крупномасштабную работу.
Еще раз поздравляя с профессиональным праздником, желаю вам успехов в вашей работе, свободы в вашей деятельности и достойного осуществления вашей важной миссии".