Վարչապետ. Խոսքի ազատությունն անբաժանելի է իրավական պետության գաղափարից
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հանդես է եկել շնորհավորական ուղերձով՝ հայ մամուլի օրվա առթիվ: Այս մասին հայտնում են Կառավարությունից՝ տրամադրելով շնորհավորական ուղերձը:
«Հայ մամուլի հարգելի ներկայացուցիչներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի՝ Հայ մամուլի օրվա առթիվ:
Հայ մամուլը սկզբնավորվել է առաջին հայկական ամսագրի՝ «Ազդարար»-ի լույսընծայմամբ, որի 220-րդ տարեդարձն այսօր մենք բոլորս նշում ենք հատուկ հպարտությամբ:
Մամուլի և խոսքի ազատությունն անբաժանելի է իրավական պետության գաղափարից և ժողովրդավարական հասարակության պարտադիր բաղադրիչ է: Ուրախ եմ, որ հայ մամուլն իր անգնահատելի դերակատարությունն է ունեցել և շարունակում է ունենալ Հայոց պետականության ամրապնդման, բարեփոխումների իրականացման, Հայաստանում քաղաքացիական հասարակության ձևավորման գործում:
Օգտվելով առիթից՝ իմ երախտագիտությունն եմ հայտնում հայ մամուլի բոլոր ներկայացուցիչներին այս ասպարեզում կատարած մեծ ծավալի աշխատանքի համար:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորելով մասնագիտական տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ ձեզ հաջողություն ձեր աշխատանքում, ազատություն ձեր գործունեության մեջ և ձեր կարևոր առաքելության արժանի իրականացում:

Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan sent a congratulatory message on Armenian Press Day, according to the press office of the government.
“Respected members of the Armenian press.
I warmly congratulate you on your professional holiday – Day of the Armenian Press.
The Armenian press dates from the publication of the first Armenian magazine – Azdarar, and the 220th anniversary of that magazine we proudly celebrate today.
Freedom of the press and expression is inseparable from the idea of a legal state and constitutes a necessary element of democratic society. I am glad that the Armenian press played and continues to play an invaluable role in the strengthening of Armenian statehood, the implementation of reforms, and the formation of a civil society in Armenia.
Taking the opportunity, I express my gratitude to all the members of the Armenian press for large-scale work done in the field.
I congratulate you again on the professional holiday and wish you success in your work, freedom in your activities, and successful implementation of your important mission”.