Ն. Զոհրաբյան. Հաջորդ հանրահավաքի առանցքային դրվագը Ծառուկյանի ելույթն է
«Ցանկացած հարց քննարկելի է, ներառյալ՝ բոյկոտը, որը ևս քաղաքական գործիք է: Բայց այս պահին թույլ տվեք մեր նախաձեռնությունները նախապես չբացահայտել»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը` պատասխանելով հարցին, թե հնարավո՞ր է երկուշաբթի օրը մեկնարկող ԱԺ քառօրյա նստաշրջանի ժամանակ Եռյակը դիմի բոյկոտի:
Ն.Զոհրաբյանը տեղեկացրեց, որ Եռյակն այսօր  չի քննարկել հրապարակված Սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգը, քանի որ այն օրակարգում ներառված չի եղել:
Ինչ վերաբերում է Եռյակի հետագա քայլերին, ապա պատգամավորը նշեց, որ ԱԺ ոչ իշխանական երեք ուժերը առաջ են գնալու սթափ, սառը ու կշռադատված քայլերով և չեն ենթարկվելու որևէ սադրանքի, քանի որ հստակ պատկերացնում են ժողովրդի պահանջները:
Ն. Զոհրաբյանը նաև նշեց, որ հոկտեմբերի 24-ին նախանշված հանրահավաքի առանցքային դրվագը լինելու է Գագիկ Ծառուկյանի ելույթը: Ինչ վերաբերում է երեք ուժերի առաջնորդների հնարավոր հանդիպմանը, ապա, ըստ Զոհրաբյանի, այս պահի դրությամբ այդ հարցում հստակություն չկա:

N. Zohrabyan: Tsarukyan’s speech to become key moment of next rally
“Any issue can be a subject for discussion, including a boycott which is also a political instrument”, the secretary of Prosperous Armenia (BHK) parliamentary faction Naira Zohrabyan said during a briefing today, in response to a question about the possibility of boycotting the four-day sittings of the parliament that start on Monday.
She said she will not speak in advance about initiatives of the trio of non-progovernment parliamentary forces.
According to Naira Zohrabyan, the concept of constitutional reforms was not discussed at the meeting of three non-coalition parliamentary factions since that issue was not included in the agenda.
As regards the further actions of the trio, she said that they intend to advance with “sober, reasonable and balanced steps” and not yield to provocations as they well know the people’s demands.
She also said that the speech of BHK party leader Gagik Tsarukyan will become the key moment of the upcoming rally on October 24. As for a possible meeting of the trio’s leaders – Gagik Tsarukyan, Levon Ter-Petrosyan and Raffi Hovannisian – Naira Zohrabyan said there is still no clarity about this issue.