Ն. Զոհրաբյան. Հաջորդ հանրահավաքի առանցքային դրվագը Ծառուկյանի ելույթն է
«Ցանկացած հարց քննարկելի է, ներառյալ՝ բոյկոտը, որը ևս քաղաքական գործիք է: Բայց այս պահին թույլ տվեք մեր նախաձեռնությունները նախապես չբացահայտել»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը` պատասխանելով հարցին, թե հնարավո՞ր է երկուշաբթի օրը մեկնարկող ԱԺ քառօրյա նստաշրջանի ժամանակ Եռյակը դիմի բոյկոտի:
Ն.Զոհրաբյանը տեղեկացրեց, որ Եռյակն այսօր  չի քննարկել հրապարակված Սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգը, քանի որ այն օրակարգում ներառված չի եղել:
Ինչ վերաբերում է Եռյակի հետագա քայլերին, ապա պատգամավորը նշեց, որ ԱԺ ոչ իշխանական երեք ուժերը առաջ են գնալու սթափ, սառը ու կշռադատված քայլերով և չեն ենթարկվելու որևէ սադրանքի, քանի որ հստակ պատկերացնում են ժողովրդի պահանջները:
Ն. Զոհրաբյանը նաև նշեց, որ հոկտեմբերի 24-ին նախանշված հանրահավաքի առանցքային դրվագը լինելու է Գագիկ Ծառուկյանի ելույթը: Ինչ վերաբերում է երեք ուժերի առաջնորդների հնարավոր հանդիպմանը, ապա, ըստ Զոհրաբյանի, այս պահի դրությամբ այդ հարցում հստակություն չկա:

Зограбян: Ключевым моментом следующего митинга будет выступление Царукяна
«Любой вопрос подлежит обсуждению, в том числе и бойкот, который также является политическим инструментом», - заявила сегодня на брифинге секретарь парламентской фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян, отвечая на вопрос о возможности бойкота стартующей в понедельник сессии четырехдневных заседаний Национального Собрания Армении.
При этом Наира Зограбян отметила, что не собирается объявлять заранее об инициативах «тройки».
Наира Зограбян сообщила, что в ходе встречи «тройки» некоалиционных парламентских фракций не обсуждала Концепция конституционных реформ, поскольку этот вопрос не был включен в повестку.
Что касается дальнейших действий «тройки», то депутат отметила, что парламентские политические силы Армении намерены идти вперед «трезвыми, здравыми и взвешенными шагами» и не будут поддаваться никаким провокациям, поскольку четко представляют требования народа.
Депутат отметила также, что ключевым моментом предстоящего 24 октября митинга будет программное выступление лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна. Касаясь возможной встречи лидеров «тройки» политических сил – Гагика Царукяна, Левона Тер-Петросяна и Раффи Ованнисяна – Наира Зограбян заявила, что в этом вопросе пока ясности нет.