Բեգլարյանը ԲՀԿ պատգամավորի հարցին հստակ կպատասխանի մեկ ամսից
Այսօր Կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Վահե Էնֆիաջյանը հետաքրքրվեց Գեղարքունիքի մարզի Աղբյուրաձոր համայնքի 12 կմ անմխիթար ճանապարհի խնդրի, ինչպես նաև նույն մարզի Մաքենիս համայնքի ջրի բացակայության վերաբերյալ:
«Մաքենիսում տարրական խմելու ջուր չկա և 1800 մետր ջրագիծ է պետք է քաշել»,-ասաց նա և հարցրեց, թե ե՞րբ են բնակիչներին հուզող «օրհասական այս հարցերը լուծում ստանալու»:
Տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը ի պատասխան ասաց, որ Աղբյուրաձորի ճանապարհի վերանորոգման հարցն ընդգրկվել է Համաշխարհային բանկով ֆինանսավորվող կենսական նշանակության ճանապարհների ցանկում, իսկ ջրագծի հարցն այս պահին քննարկվում է: «Այդ խնդրը ևս առաջիկայում լուծում կստանա: Ցանկում ներառված է, բայց սկզբնաժամկետով, վերջնաժամկետով կոնկրետ մեկ ամսում ես ձեզ կասեմ»:

Гагик Бегларян обещал ответить на запрос Энфиаджяна в течение месяца
Сегодня во время правительственного часа в Национальном Собрании Армении депутат от парламентской фракции «Процветающая Армения» Ваге Энфиаджян обратился к проблеме реконструкции 12-километрового аварийного участка дороги в общине Ахпюрадзор и отсутствия водоснабжения в общине Макенис Гегаркуникской области РА.
«В общине Макенис элементарно нет питьевой воды и нужно проложить водопровод протяженностью 1800 метров», - отметил депутат, поинтересовавшись, когда волнующие жителей общины «насущные вопросы будут решены».
Министр транспорта и связи Армении Гагик Бегларян в ответ заявил, что вопрос реконструкции дороги села Ахпюрадзор включен в список финансируемых Всемирным банком жизненно важных дорог, а вопрос водопровода находится на стадии обсуждения.
«В ближайшее время этот вопрос также получит решение. В течение месяца я сообщу конкретно окончательный срок», - сказал Г.Бегларян.