500 մլն դրամ` սրտի անհետաձգելի վիրահատությունների համար
Հայաստանի Հանրապետության 2015թ. պետական բյուջեով սրտի անհետաձգելի վիրահատությունների ծրագրի իրականացման համար կհատկացվի 500 մլն դրամ:  Այս մասսին տեղեկացնում է առողջապահության նախարարության կայքը:
ՀՀ 2015թ. պետական բյուջեի նախագծի նախնական քննարկմանը ՀՀ առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանը հայտնեց, որ կյանք փրկող այս ծրագրից կօգտվեն այն քաղաքացիները, ովքեր ներառված չեն եղել սրտի անվճար վիրահատության իրավունք ունեցող որևէ խմբում: Արմեն Մուրադյանը կարևորեց նաև արտասահմանյան առաջավոր կլինիկաների փորձի ուսումնասիրման նպատակով բժիշկների գործուղումների ծրագիրը, որի համար կհատկացվի 36 միլիոն դրամ:
«Ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է արտասահմանյան առաջավոր կլինիկաներում վերապատրաստել սրտաբաններ, ուռուցքաբաններ, արյունաբաներ և ճառագայթային բժշկական մասնագետներ: Նշված գումարով նախատեսվում է պատրաստել 12-13 մասնագետների»,- ընդգծել է առողջապահության նախարարը:

500 million drams to be provided for urgent heart surgeries in 2015
It is planned to provide 500 million drams for urgent heart surgeries under the 2015 state budget of Armenia, according to the press service of Armenia’s Health Ministry.
During preliminary discussions of the 2015 draft state budget, Health Minister Armen Muradyan said the program will apply to citizens not included in any group with the right to undergo free heart surgery.
The minister stressed the importance of a 36 million-dram program of sending doctors on an academic mission to study experience in leading foreign clinics.
“Under the program, it is planned to retrain cardiologists, oncologists, hematologists, and radiation medicine specialists in leading foreign clinics”.