ԱԱԾ-ն և ոստիկանությունը կմիավորվեն
Իշխանական կուլիսներում լուրեր են պտտվում, թե ՀՀ ոստիկանության համակարգը կկիսվի երկու մասի: Մի մասն անցնելու է Տարածքային կառավարման նախարարությանը, մյուս մասն էլ ԱԱԾ-ի հետ միավորվելով՝ կդառնա նոր նախարարություն: Այս մասին գրել է «Հայկական Ժամանակը»։
«ԱԱԾ տնօրեն Գորիկ Հակոբյանի պաշտոնավարման ժամկետը լրանում է 2016-ի փետրվարին: Հակոբյանը 65-ամյակի կապակցությամբ պաշտոնից պետք է հեռանար դեռ 2011-ին, բայց Սերժ Սարգսյանը նրա պաշտոնավարման ժամկետը երկարաձգեց ևս հինգ տարով: Մինչ նրա 70-ամյակը, մեր աղբյուրների պնդմամբ, ԱԱԾ-ն և ոստիկանության մի մասն արդեն միավորված կլինեն, և Գորիկ Հակոբյանը կգնա վաստակած հանգստի: Ասում են, սակայն, որ միավորման այս տարբերակը անվտանգության համակարգի աշխատակիցների սրտով չէ, և նրանք հույս ունեն ետ համոզել Սերժ Սարգսյանին»,- հավելել է թերթը:

Haykakan Zhamanak: NSS and Armenian police to be merged
It is rumored that the police system of Armenia will be divided into two parts. One part will be subordinate to Ministry of Territorial Administration, the other part will be merged with the National Security Service (NSS) and become a new ministry, ‘Haykakan Zhamanak’ says.
“The term of NSS director Gorik Hakobyan will end in February 2016. He was to resign in 2011 when he turned 65, but Serzh Sargsyan decided to extend his term for 5 years. Our sources say that by his 70th birthday, NSS and part of the Armenian police will be merged and Gorik Hakobyan will retire. NSS employees are said to be displeased with this option and they hope to make Serzh Sargsyan change his mind,” the paper writes.