Եռյակի նիստն ավարտվեց. «Շատ բան է քննարկվել, բայց չեմ կարող մանրամասնել»
Շատ բան է քննարկվել, բայց այս պահին չեմ կարող ասել: Եռյակի նիստի ավարտից հետո այս մասին հայտարարեց «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր տեղի է ունեցել եռյակի հերթական նիստը, որտեղ, ըստ նախատեսվածի, պետք է քննարկվեին օրկարգային կարևորագույն հարցեր:
Ռուբեն Հակոբյանը հավաստիացրեց. «Եռյակն իր աշխատանքները շարունակում է նույն ձևաչափով»:
Լրագրողի հարցին, թե բացառո՞ւմ է ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի և ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի հանդիպումը, պատգամավորը պատասխանեց. «Այդ հանդիպման մասին պետք է պաշտոնական հայտարարություն լիներ: Իմ տեղեկություններով` ոչ Նախագահ Սարգսյանն է պաշտոնապես այդ մասին հայտարարել, ոչ էլ` Գագիկ Ծառուկյանը»,- ասաց նա` ընդգծելով, որ հանդիպումները սովորաբար հասատատում կամ հերքում են կողմերը:
Դիտարկմանը, թե  դա կուլիսային հանդիպում էր, Ռ. Հակոբյանը հավելեց. «Այսօր անդրկուլիսային այնքան բան է կատարվում: Կարող եմ ենթադրության մակարդակի այնքան բան ասել, որ իրականության հետ որևէ աղերս չունի»:
Ի դեպ, եռյակն իր հետագա անելիքների հետ կապված այս հանդիման ժամանակ որևէ վերջնական որոշում չի կայացրել, իսկ հաջորդ հանդիպման մասին կհայտարարվի վաղը:

Р.Акопян: На заседании «тройки» обсуждалось множество вопросов
Сегодня в ходе очередной встречи трех некоалиционных парламентских сил Армении обсуждалось множество вопросов. Об этом заявил журналистам после завершения заседания «тройки» руководитель парламентской фракции партии «Наследие» Рубен Акопян.
При этом Рубен Акопян не захотел уточнить детали. Он заверил, что «тройка» политических сил продолжает работать в прежнем формате.
Напомним, сегодня в парламенте состоялось очередное заседание «тройки», на котором должны были обсуждаться важнейшие вопросы повестки политических сил.
Касаясь возможной встречи лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна и президента Армении Сержа Саргсяна, депутат заявил: «Об этой встрече должна была поступить официальная информация. По моим сведениям, ни президент Серж Саргсян, ни Гагик Царукян не заявляли об этом официально», - сказал он. Депутат подчеркнул, что обычно стороны подтверждают или опровергают встречу.
На замечание о том, что эта встреча была закулисной, Рубен Акопян ответил: «Сегодня за кулисами происходит так много событий. На уровне предположений я могу говорить, что угодно, однако какой-либо связи с действительностью это может не иметь».
Отметим, что «тройка» парламентских политических сил не приняла окончательного решения относительно дальнейших действий, а дата следующей встречи будет объявлена завтра.