Եռյակի նիստն ավարտվեց. «Շատ բան է քննարկվել, բայց չեմ կարող մանրամասնել»
Շատ բան է քննարկվել, բայց այս պահին չեմ կարող ասել: Եռյակի նիստի ավարտից հետո այս մասին հայտարարեց «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր տեղի է ունեցել եռյակի հերթական նիստը, որտեղ, ըստ նախատեսվածի, պետք է քննարկվեին օրկարգային կարևորագույն հարցեր:
Ռուբեն Հակոբյանը հավաստիացրեց. «Եռյակն իր աշխատանքները շարունակում է նույն ձևաչափով»:
Լրագրողի հարցին, թե բացառո՞ւմ է ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի և ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի հանդիպումը, պատգամավորը պատասխանեց. «Այդ հանդիպման մասին պետք է պաշտոնական հայտարարություն լիներ: Իմ տեղեկություններով` ոչ Նախագահ Սարգսյանն է պաշտոնապես այդ մասին հայտարարել, ոչ էլ` Գագիկ Ծառուկյանը»,- ասաց նա` ընդգծելով, որ հանդիպումները սովորաբար հասատատում կամ հերքում են կողմերը:
Դիտարկմանը, թե  դա կուլիսային հանդիպում էր, Ռ. Հակոբյանը հավելեց. «Այսօր անդրկուլիսային այնքան բան է կատարվում: Կարող եմ ենթադրության մակարդակի այնքան բան ասել, որ իրականության հետ որևէ աղերս չունի»:
Ի դեպ, եռյակն իր հետագա անելիքների հետ կապված այս հանդիման ժամանակ որևէ վերջնական որոշում չի կայացրել, իսկ հաջորդ հանդիպման մասին կհայտարարվի վաղը:

Numerous issues have been discussed at a regular meeting of the three non-governing parliamentary forces today, the head of Heritage parliamentary faction Ruben Hakobyan told reporters following the troika’s meeting.
He declined to give details, noting that the troika continues to work in the same format.
We would remind you that the troika held a regular meeting in the Armenian parliament today to discuss important issues included in their agenda.
As for the possible meeting of Armenian President Serzh Sargsyan and the leader of Prosperous Armenia Party (BHK) Gagik Tsarukyan, R. Hakobyan said: “Official information would have been released in that case. According to my information, neither President Sargsyan nor Gagik Tsarukyan announced it officially”. He stressed that the sides usually confirm or deny the fact of a meeting.
In response to the remark that the meeting was a secret one, Ruben Hakobyan said: “A lot of events take place behind the scenes. One can conjecture anything, but it may have nothing to do with reality”.
It should be noted that the trio of parties has not made a final decision about their further actions, while the date of the next meeting will be announced tomorrow.