Ստորագրվել է հայ-բուլղարական ռազմական համագործակցության 2015թ. պլանը
Նոյեմբերի 26-27-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում անցկացվել են հայ-բուլղարական ռազմաքաղաքական և ռազմական համագործակցության համակարգման խորհրդակցությունները` ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչության և Բուլղարիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության դիրեկտորատի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Միջոցառման ընթացքում քննարկվել են հայ-բուլղարական ռազմական համագործակցության ներկայիս վիճակին ու զարգացման հեռանկարներին, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Այսօր Բուլղարիայի ՊՆ պատվիրակությանն ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը: Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են խորհրդակցությունների արդյունքները:
Պատվիրակության այցի արդյունքում ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ պարոն Լևոն Այվազյանը և ԲՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության դիրեկտորատի տնօրեն տիկին Ռոսիցա Դիմիտրովան ստորագրել են հայ-բուլղարական ռազմական համագործակցության 2015թ. պլանը:

Armenian Defense Ministry hosted bilateral consultations on  military-political and military cooperation between Armenia and Bulgaria on November 26-27, Defense Ministry said.
Officials of Defense Policy Department of Armenian Defense Ministry and representatives of Defense Policy Directorate of Bulgarian Defense Ministry participated in consultations, during which the current state and prospects of bilateral cooperation as well as regional security problems were discussed.
The delegation of Bulgarian Defense Ministry also met with Armenian First Deputy Defense Minister David Tonoyan.
Following the consultations, Defense Policy Department Head Levon Aivazyan  and Defense Policy Directorate Head Rossitsa Dimitrova signed the Armenian-Bulgarian military cooperation plan for 2015.