Խոշոր չափերով ոչ պիտանի խոզի միս իրացնելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ խոշոր չափերով ոչ պիտանի խոզի միս իրացնելու դեպքի առթիվ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 212-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից:
Նախապատրաստված նյութերով պարզվել է, որ քաղաքացի Պետրոսյանը 2014թ. դեկտեմբերի 20-ին Նուբարաշենի հոգեբուժական հիվանդանոցի հարևանությամբ գործող խոզաբուծական տնտեսությունից ձեռք է բերել խոզի մսի խմբաքանակ։ Նշված ապրանքի սպառողական հատկանիշների և որակի վերաբերյալ սպառողներին թյուրիմացության մեջ գցելով՝ մի մասը՝ սատկած, հոգեվարքի շրջանում մորթված, ոչ թարմ, սննդի համար ոչ պիտանի, խոշոր չափերով՝ 235,3 կգ խոզի միսն իրացվել է մսի վաճառքով զբաղվող անձին:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ գործի բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։

Criminal case filed over sale of pork unfit for consumption
The Yerevan City Investigation Department of Armenia’s Investigative Committee opened a criminal case over the sale of pork unfit for consumption. The case  was filed under Article 212 part 2 point 1 of the Criminal Code, according to the press service of Investigative Committee.
Investigators established that on December 20, 2014 citizen Petrosyan bought pork from a pig farm located next to the mental clinic in Nubarashen neighborhood.
Petrosyan misled consumers by selling 235.3 kilograms of pork from pigs killed in a state of agony to a meat supplier.
The pork was earlier removed from shelves of Yerevan stores by the State Food Safety Service of Armenian Agriculture Ministry.