ՊԲ. Արցախի ուղղությամբ հակառակորդը դիվերսիայի փորձեր է արել. Հայկական կողմը զոհեր չունի
Հունվարի 22-ին և լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններով հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձեր: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական հատուկ նշանակության ջոկատայինների առաջխաղացումը և հետ շրտել ելման դիրքեր:
Հակառակորդին դիմագրավելու ընթացքում ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
Նախնական տվյալներով ադրբեջանական կողմն ունի 3 զոհ:
Նույն ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 320 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82մմ ականանետերից և տարբեր տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 4000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը օպերատիվ մարտավարական իրադրությունը շարունակում են պահել վերահսկողության տակ՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով պատասխան գործողությունների:

On the night of January 23, Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic foiled several subversive-reconnaissance attempts of infiltration by Azerbaijani military units, according to the press service of NKR Defense Ministry.
The Azerbaijani armed forces made subversive attempts in the eastern and northeastern directions of the Line of Contact with the armed forces of Karabakh.
The enemy’s advance was stopped. Defense Army of the NKR did not suffer losses. According to preliminary information, three Azerbaijani servicemen were killed.
On the night of January 23 the Azerbaijani side violated the ceasefire about 320 times.  Over 4,000 shots, including from grenade launchers and 60-mm and 82-mm mortars, were fired at Karabakh positions.