Ս. Օհանյան. Անհրաժեշտության դեպքում հակառակորդի տարածքը կարողանալու ենք վերածել թեժ կետի
Եթե հակառակորդը կարծում է, թե  հանուն հրադադարի պահպանման, Հայաստանը չի դիմելու այլ գործողությունների, ապա սխալվում է: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն՝ անդրադառնալով վերջին օրերին սահմանին ստեղծված լարված իրավիճակին:
«Մենք միշտ հետևում ենք հակառակորդին, նրա կազմին, դիրքերին: Վերահսկում ենք նրանց ուժերի վերախմբավորումներն ու կուտակումները, գիտենք՝ ինչ նպատակ են հետապնդում և, պիտի ասեմ, որ ինչ նպատակ էլ ունենա հակառակորդը, մենք կարողանալու ենք իրականացնել բոլոր անհրաժեշտ կանխարգելիչ միջոցառումները»,- ասաց Սեյրան Օհանյանն՝ ավելացնելով.
«Անհրաժեշտության դեպքում հակառակորդի տարածքը կարողանալու ենք վերածել թեժ կետի, այնպիսի իրավիճակ ստեղծել, որից ինքն էլ գլուխ չի հանի»:

Оганян: При необходимости мы можем превратить территорию противника в горячую точку
«Если противник думает, что ради сохранения перемирия Армения не предпримет иные действия, то ошибается», - заявил на пресс-конференции министр обороны Армении Сейран Оганян.
«Мы всегда следим за противником, его действиями, передвижением. Знаем, какие цели они преследуют. Какими бы они ни были, мы сможем осуществить все мероприятия по их предотвращению», - отметил министр.
«При необходимости мы можем превратить территорию противника в горячую точку, создать такую ситуацию, в которой они не смогут разобраться», - подчеркнул С.Оганян.