Ս. Օհանյան. Անհրաժեշտության դեպքում հակառակորդի տարածքը կարողանալու ենք վերածել թեժ կետի
Եթե հակառակորդը կարծում է, թե  հանուն հրադադարի պահպանման, Հայաստանը չի դիմելու այլ գործողությունների, ապա սխալվում է: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն՝ անդրադառնալով վերջին օրերին սահմանին ստեղծված լարված իրավիճակին:
«Մենք միշտ հետևում ենք հակառակորդին, նրա կազմին, դիրքերին: Վերահսկում ենք նրանց ուժերի վերախմբավորումներն ու կուտակումները, գիտենք՝ ինչ նպատակ են հետապնդում և, պիտի ասեմ, որ ինչ նպատակ էլ ունենա հակառակորդը, մենք կարողանալու ենք իրականացնել բոլոր անհրաժեշտ կանխարգելիչ միջոցառումները»,- ասաց Սեյրան Օհանյանն՝ ավելացնելով.
«Անհրաժեշտության դեպքում հակառակորդի տարածքը կարողանալու ենք վերածել թեժ կետի, այնպիսի իրավիճակ ստեղծել, որից ինքն էլ գլուխ չի հանի»:

Ohanyan: If necessary we can turn enemy territory into hotspot
“If the enemy thinks that Armenia will not take other actions for the sake of observing the ceasefire, then he is mistaken,” Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan said today.
“We always keep an eye on the enemy, its actions, and movement. We know what goals he pursues. Regardless of the goals, we are able to take measures to prevent them,” the minister noted.
“If necessary we can turn the enemy’s territory into a hotspot and create a situation they will not be able to deal with,” S. Ohanyan said.