Փորձ է արվում ինստիտուցիոնալ հիմքեր ստեղծել կոռուպցիայի դեմ պայքարի համար․ Վ․ Հոկտանյան
«Իմաստ չկա Հայաստանում ստեղծել հակակոռուպցիոն ինստիտուտներ, որոնք ինչպես կյանքը ցույց է տվել, չեն գործում»,- լրագրողների հետ «Կոռուպցիայի դեմ պայքարի նոր խորհրդի ձևավորման մասին» օրենքի նախագծի քննարկման ժամանակ ասաց Երևանի հակակոռուպցիոն կենտրոնի ղեկավար, Երիտասարդ իրավաբանների ասոցիացիայի վարչության անդամ Մարատ Ատովմյանը:
Հանդիպման մյուս բանախոս, «Թրանսփերենսի ինթերնեշնլ» հակակոռուպցիոն ՀԿ-ի տնօրեն Վարուժան Հոկտանյանն էլ նշեց, որ կոռուպցիայի դեմ պայքարի խորհուրդը ոչ միայն այդ խորհուրդից է կազմված լինելու, այլև փորձագիտական հանձնախումբ է ունենալու և մոնիտորինգային խումբ, այսինքն փորձ է արվում ինստիտուցիոնալ հիմքեր ստեղծել կոռուպցիայի դեմ պայքարի համար:
ԱԺ պատգամավոր, «Ժառանգություն» խմբակցության անդամ Թևան Պողոսյանն էլ նշեց, որ նմանատաիպ խորհուրդներ Հայաստանում եղել են դեռ 2003-ից, ըստ պատգամավորի, կարևոր է, թե   թե ինչպիսի կապեր են լինելու, և խոհուրդը ինչեր է անելու, իսկ այս հարցերի պատասխանները դեռ պարզ չեն:

Atovmyan: It is no use creating anti-corruption councils in Armenia
“It is no use creating ant-corruption institutions in Armenia. Experience shows that they do not work,” Marat Atovmyan - the head of Anti-Corruption Center in Yerevan, member of the board of Young Lawyers’ Association, told reporters today.
The head of Transparency International’s Armenian Office Varuzhan Oktanyan said for his part that the newly-established Anti-Corruption Council will consist of an expert commission and a monitoring group. “An institutional basis is needed for combating corruption,” he noted.
According to Tevan Poghosyan, a deputy of Heritage faction of the Armenian parliament, such councils have been set up in Armenia since 2003. “It is important to understand what issues that council will deal with,” he stressed.