Սահմանին զինծառայող է զոհվել
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, մարտի 2-ին և լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետերից ու ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց: Այհս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊԲ լրատվական ծառայությունից:
Նշված խախտումների հետրանքով, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում հակառակորդի կողմից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1995թ. ծնված Արսեն Աբրեստի Կարապետյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակացությունը հայտնում Ա. Կարապետյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ձեռնարկել են համապատասխան միջոցառումներ նշված ժամանակահատվածում հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու ուղղությամբ և շարունակում են շփման գծի ողջ երկայնքով վերահսկել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը:

A serviceman of Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic was killed as the result of a ceasefire violation by Azerbaijani troops on the night of March 3. According to the press service of Defense Ministry of NKR, on March 2 and the night of March 3 the Azerbaijani side violated the ceasefire about 200 times, with over 3,000 shots fired from guns of various calibers, including 60mm mortars and RPG-7 grenade launchers.
As a result of these violations, serviceman Arsen Karapetyan, 20, died of a gunshot wound on a frontline position in the eastern direction of the Line of Contact between the armed forces of Azerbaijan and Nagorno Karabakh. The frontline units of NKR Defense Army took appropriate measures to suppress the enemy’s activity.