«Նաիրիտի» աշխատակիցները հավաքվել են Ազատության հրապարակում՝ Նախագահին հանդիպելու համար
«Նաիրիտի» մի քանի տասնյակ աշխատակից այսօր՝ մայիսի 1-ին, հավաքվել են Ազատության հրապարակում՝ Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի շենքում աշխատավորների օրվան նվիրված միջոցառմանը մասնակցող ՀՀ նախագահին հանդիպելու պահանջով:
«Նաիրիտ» գործարանի մամուլի նախկին քարտուղար Անուշ Հարությունյանի խոսքով՝ մայիսի 1-ը առնվազն 1700 աշխատավորների համար  գործազուրկների օրն է:
«Մենք այս տոնի խորթ զավակն ենք, չգիտենք՝ կարող ենք տոնել, թե ոչ: Մենք մեծ խնդիր ունենք ու այս խնդիրը մնում է բաց: Մարդկանց ազատել են աշխատանքից` առանց աշխատավարձ վճարելու»,- ասաց նա` նշելով, որ հույս ունեն հանդիպել Նախագահին՝ իրենց խնդիրը ներկայացնելու համար:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 6-ից «Նաիրիտ» գործարանի մոտ 1700 աշխատակից առանց վերջնահաշվարկի ազատվել է աշխատանքից։

Nairit employees demand unpaid salaries
As celebrations dedicated to the International Workers’ Day continued, hundreds of former and current employees of the rubber plant Nairit conducted a rally in central Yerevan repeating their anger over unpaid wages.
The crowd gathered outside the Opera and Ballet Theatre Friday afternoon, waiting for President Serzh Sargsyan, who was expected to attend a festive concert.
The crowd chanted slogans, calling for rights’ protection until reports emerged that the president was already inside the Opera House. The protesters later headed to the Government where they ended the rally.
The crowd will meet for a new weekly protest outside the Presidential Palace Tuesday morning, Anush Harutyunyan, a spokesperson for the plant, said later.