«Նաիրիտի» աշխատակիցներն այսօր ստացել են մեկ ամսվա աշխատավարձ. Հաջորդ ակցիան մայիսի 1-ին է
«Նաիրիտ» գործարանի աշխատակիցներն այսօր ստացել են մեկ ամսվա աշխատավարձ։ Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեց «Նաիրիտ» գործարանի նախկին աշխատակից Անուշ Հարությունյանը։
Նրա խոսքով՝ բողոքի ակցիաները չեն դադարելու և առաջիկա ակցիան նշանակված է մայիսի 1-ին՝ Աշխատավորության միջազգային օրը:
«Մենք բողոքի ակցիա կանցկացնենք Ազատության հրապարակում՝ պահանջելով մարել աշխատավարձը կամ վճարման ժամանակացույց կազմել, որովհետև չենք կարող բավարարվել նրանով, որ երկու-երեք ամիսը մեկ վճարեն մեկ ամսվա աշխատավարձ։ 18 ամսվա աշխատավարձի պարտքը դարձավ 17 ամսվա»,- ասաց նա:
Հարցին՝ մասնավորապես, ի՞նչ քայլերի են պատրաստ, Ա. Հարությունյանը պատասխանեց, որ այս պահին հստակություն չկա, սակայն այդ քայլերը կլինեն միայն օրենքի սահմաններում:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 6-ից «Նաիրիտ» գործարանի մոտ 1700 աշխատակիցներ առանց վերջնահաշվարկի ազատվել են աշխատանքից։

Сотрудники ЗАО «Завод Наирит» получили сегодня зарплату за месяц
Сотрудники ЗАО «Завод Наирит» получили сегодня зарплату за месяц. Об этом корреспонденту Aysor.am сообщила бывший сотрудник завода «Наирит» Ануш Арутюнян.
По ее словам, акции протеста не будут прекращены и предстоящая акция назначена на 1 мая – День труда.
«Мы проведем акцию протеста на площади Свободы, требуя погасить задолженность по зарплате или составить график выплат, поскольку нас не устраивает, что раз в один – два  месяца нам платят зарплату за месяц. Сейчас задолженность по зарплате за 18 месяцев составляет за 17 месяцев», - заявила она.
Напомним, с 6 февраля порядка 1700 сотрудников ЗАО «Завод Наирит» были освобождены от работы без окончательного расчета.