Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այցով կմեկնի ԱՄՆ, այնուհետև՝ ՌԴ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մայիսի 5-7-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ: Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից տեղեկացնում են, որ նանրապետության նախագահը հանդիպումներ կունենա Սենատում: Վաշինգտոնում նախատեսված է նաև Սերժ Սարգսյանի հանդիպումը Մինսկի խմբի ԱՄՆ համանախագահ, դեսպան Ջեյմս Ուորլիքի հետ:
Նախագահը կայցելի Վաշինգտոնի Հոլոքոստի թանգարան, կլինի նաև ԱՄՆ կոնգրեսի գրադարանում՝ կծանոթանա գրադարանի հայկական ցուցանմուշներին:
Այցի շրջանակներում հանրապետության նախագահը կհյուրընկալվի «Վաշինգտոն Փոստ» թերթի գրասենյակում, հանդիպում կունենա թերթի խմբագրական խորհրդի հետ: Վաշինգտոնում նախատեսվում են հանդիպումներ հայկական կազմակերպությունների ղեկավարների և ԱՄՆ հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Մայիսի 7-ին նախագահ Սերժ Սարգսյանը Վաշինգտոնի ազգային տաճարում կմասնակցի Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված միջկրոնական աղոթքին և հանդես կգա ելույթով:
Մայիսի 8-ին Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Մոսկվա՝ մասնակցելու Եվրասիական բարձրագույն տնտեսական խորհրդի նիստին և Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 70-ամյակին նվիրված միջոցառումներին:

President is due to pay working visits to the United States Of America and the Russian Federation
The Armenian President will hold meetings in the Senate. In Washington, Serzh Sargsyan is also to meet with the U.S. Co-Chair of the OSCE Minsk Group, James Warlick.
The President will visit the United States Holocaust Memorial Museum and the Library of Congress to familiarize himself with the library’s Armenian exhibits.
As part of his visit, the Armenian President will be hosted at the office of the Washington Post newspaper and will hold a meeting with its editorial board.
In Washington, several meetings are to be held with heads of Armenian organizations and representatives of the Armenian-American community.
On May 7, at Washington National Cathedral, President Serzh Sargsyan will take part in an interreligious prayer devoted to the Armenian Genocide and will deliver an address.
On May 8, Serzh Sargsyan will make a working visit to Moscow to participate in the session of the Supreme Eurasian Economic Council and in the events dedicated to the 70th Anniversary of the Victory in the Great Patriotic War.