Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այցով կմեկնի ԱՄՆ, այնուհետև՝ ՌԴ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մայիսի 5-7-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ: Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից տեղեկացնում են, որ նանրապետության նախագահը հանդիպումներ կունենա Սենատում: Վաշինգտոնում նախատեսված է նաև Սերժ Սարգսյանի հանդիպումը Մինսկի խմբի ԱՄՆ համանախագահ, դեսպան Ջեյմս Ուորլիքի հետ:
Նախագահը կայցելի Վաշինգտոնի Հոլոքոստի թանգարան, կլինի նաև ԱՄՆ կոնգրեսի գրադարանում՝ կծանոթանա գրադարանի հայկական ցուցանմուշներին:
Այցի շրջանակներում հանրապետության նախագահը կհյուրընկալվի «Վաշինգտոն Փոստ» թերթի գրասենյակում, հանդիպում կունենա թերթի խմբագրական խորհրդի հետ: Վաշինգտոնում նախատեսվում են հանդիպումներ հայկական կազմակերպությունների ղեկավարների և ԱՄՆ հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Մայիսի 7-ին նախագահ Սերժ Սարգսյանը Վաշինգտոնի ազգային տաճարում կմասնակցի Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված միջկրոնական աղոթքին և հանդես կգա ելույթով:
Մայիսի 8-ին Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Մոսկվա՝ մասնակցելու Եվրասիական բարձրագույն տնտեսական խորհրդի նիստին և Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 70-ամյակին նվիրված միջոցառումներին:

Президент Армении посетит с рабочим визитом США
Президент Армении Серж Саргсян посетит 5-7 мая с рабочим визитом США, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
В ходе визита Саргсян проведет встречи в Сенате. В Вашингтоне запланирована также встреча президента Армении с сопредседателем Минской группы ОБСЕ Джеймсом Уорликом.
Глава государства посетит музей Холокоста в Вашингтоне, библиотеку Конгресса США, где ознакомиться с армянскими экспонатами. В рамках визита президент Серж Саргсян побывает в редакции газеты «Вашингтон Пост» и встретится с редакционным советом издания.
В Вашингтоне предусмотрены также встречи президента с руководителями армянских организаций и представителями армянской общины США.
7-го мая Серж Саргсян примет участие в экуменическом молебне в Вашингтонском кафедральном соборе в память о жертвах Геноцида армян и выступит с докладом.
8-го мая президент Армении отправится с рабочим визитом в Москву для участия в заседании Высшего евразийского экономического совета и в мероприятиях, посвященных 70-летию Победы в Великой Отечественной войне.