«Դ-Լինկը» Beeline-ին ճանաչել է որպես ամենահաճախորդամետ ընկերություն նորարարությունների ոլորտում
Ցանցային և հեռահաղորդակցության սարքավորումների համաշխարհային արտադրող «Դ-Լինկ» ընկերությունը Beeline-ին ճանաչեց որպես «Հայաստանի ամենահաճախորդամետ ընկերություն նորարարությունների ոլորտում»: Այս մասին հայտնում են ընկերության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Համատեղ մամլո ասուլիսի ընթացքում «Դ-Լինկ» ընկերության Փոխնախագահ Թոմաս Հուանգը, «Դ-Լինկ»-ի Հայաստանյան ներկայացուցչության տնօրեն Արմեն Շահնազարյանը և Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը լրագրողներին ներկայացրեցին երկարաժամկետ համագործակցության մանրամասները, ինչպես նաև Beeline ցանցի հետագա արդիականացման ծրագրերը: Մասնավորապես, ընկերությունների ղեկավարները հատուկ ուշադրություն դարձրեցին օպտիկամանրաթելային կապի ոլորում նորագույն տեխնոլոգիաների ներդրման և սպառողներին տրամադրվող սարքավորումների հեռահար կառավարման հարցերին:
«Beeline-ը տարիներ շարունակ ներդրել է նորագույն տեխնոլոգիաներ ավելի նոր և որակյալ ծառայություններ մատուցելու նպատակով։ Բարձր գնահատելով ընկերության մոտեցումը նորարարությունների ներդրման, բիզնեսի զարգացման և ապագա ծրագրերին, մենք ուրախությամբ հանձնում ենք այս պատվոգիրը Beeline-ին՝ Հայաստանի հեռահաղորդակցության շուկայի անվերապահ առաջատարին», - հանձնելով պատվոգիրը` նշեց «Դ-Լինկ» ընկերության Փոխնախագահ Թոմաս Հուանգը:
«Մեզ համար շատ հաճելի և պարտավորեցնող է նման գնահատականի արժանանալը ցանցային սարքավորումների համաշխարհային արտադրողի կողմից` մի ընկերության, որի տեխնոլոգիաների և ծրագրային ապահովման հիման վրա են աշխատում հեռահաղորդակցության շատ ցանցեր ամբողջ աշխարհում: Մեր բաժանորդներին հետագայում ևս որակյալ, պարզ և հարմար ծառայություններ տրամադրելու նպատակով Beeline-ը կշարունակի համագործակցությունը «Դ-Լինկ»-ի հետ ժամանակակից որակյալ ցանցային սարքավորումներ ձեռք բերելու գործում», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Հայաստանում Beeline-ի և «Դ-Լինկ»-ի լայնամասշտաբ համագործակցությունը սկսվել է 2008 թ., երբ «Դ-Լինկ»-ը սկսեց ցանցային սարքավորումների ներկրումը ADSL ցանցի կառուցման համար, որի հիման վրա Հայաստանում գործարկվեց Hi-Line ծառայությունը: Նշված ծառայության բաժանորդ է հանդիսանում հանրապետությունում լայնաշերտ լարային ինտերնետի բաժանորդների մեծամասնությունը: Այսօր «Դ-Լինկ»-ը և Beeline–ը համագործակցում են FTTB տեխնոլոգիայի զարգացման ոլորտում: «Դ-Լինկ»-ի ցանցային և վերջնական սպառողական սարքավորումների հիման վրա Beeline բաժանորդներին հասանելի է դառնում «Beeline ինտերնետ» ծառայությունը:
Նշենք, որ այս պահին Beeline ցանցում օգտագործվում է «Դ-Լինկ»-ի շուրջ 5000 միավոր ցանցային սարքավորում:

Beeline признана самой клиентоориентированной компании в сфере инноваций в Армении
Мировой производитель сетевого и телекоммуникационного оборудования – компания D-Link – вручил Beeline грамоту самой клиентоориентированной компании в сфере инноваций в Армении. Об этом сообщает пресс-служба Beeline.
На совместной пресс-конференции вице-президент компании D-Link Томас Хуанг, руководитель представительства D-Link в Армении Армен Шахназарян и генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин поделились с журналистами подробностями текущего долгосрочного сотрудничества, а также планами по дальнейшей модернизации сети Beeline. В частности, руководители компаний уделили внимание вопросам внедрения новейших технологий в сфере оптоволоконного доступа и удаленного администрирования конечного потребительского оборудования.
Вице-президент компании D-Link Томас Хуанг, вручая грамоту, отметил: «На протяжении многих лет Beeline последовательно внедрял инновационные технологии с целью предоставления все новых и качественных услуг. Высоко оценивая подобный подход к развитию бизнеса и, будучи компанией, уделяющей особое внимание внедрению инноваций, мы с удовольствием вручаем данную грамоту Beeline – безусловному лидеру телекоммуникационного рынка Армении».
«Для нас очень приятно и обязывающе получить такую оценку от мирового производителя сетевого оборудования – компании, на основе технологий и программного обеспечения которой работают многие сети в мире. Для того, чтобы и дальше предоставлять нашим абонентам качественные простые и удобные услуги, Beeline продолжит сотрудничество с D-Link в приобретении современного качественного сетевого оборудования», -отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Отмечается также, что полномасштабное сотрудничество Beeline и D-Link в Армении стартовало в 2008 году, когда D-Link начал поставки сетевого оборудования для построения сети ADSL на основе которой в Армении была запушена услуга Hi-Line. До сих пор абонентами этой услуги является большинство пользователей широкополосного проводного интернета в стране. Сегодня компании D-Link и Beeline сотрудничают в сфере развития технологии FTTB. На основе сетевого и конечного оборудования D-Link абонентам Beeline становится доступна услуга оптоволоконного интернета «Beeline интернет».
Сообщается, что на данный момент в сети Beeline используется около 5000 единиц сетевого оборудования D-Link.