ԼՂՀ նախագահը մասնակցել է «Խնոցի» արցախյան փառատոնին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 2-ին Շուշիի շրջանի Հին շեն գյուղում ներկա է գտնվել  «Խնոցի» արցախյան փառատոնին: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Արցախի նախագահ Սահակյանը նման միջոցառումները համարել է ազգային ավանդույթների պահպանման և տարածման կարեւոր միջոցներից մեկը` նշելով, որ փառատոնները պետք է դառնան ավանդական:
Փառատոնին մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հյուրեր Հայաստանից և արտերկրից:

Президент НКР присутствовал на арцахском фестивале «Хноци»
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян присутствовал сегодня в селе Хин Шен Шушинского района на арцахском фестивале «Хноци» (сбивание коровьего масла). Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Президент Саакян расценил подобные мероприятия как важное средство сохранения и распространения национальных традиций, отметив, что фестиваль должен стать традиционным.
В фестивале приняли участие председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица и гости из Армении и из-за рубежа.