Վարչապետը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Բելառուսի դեսպանի հետ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ստեփան Սուխորենկոյին՝ մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ:
Այս մասին հայտնում են կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Վարչապետը բարձր է գնահատել պաշտոնավարման ընթացքում դեսպան Սուխորենկոյի կատարած աշխատանքը՝ հայ-բելառուսական հարաբերությունների սերտացման գործում և շնորհակալություն հայտնել արդյունավետ համագործակցության համար: Կառավարության ղեկավարը նշել է, որ Հայաստանը կարևորում է Բելառուսի հետ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափով փոխգործակցության խորացումը և ընդլայնումը:
Ստեփան Սուխորենկոն շնորհակալություն է հայտնել վարչապետ Աբրահամյանին կառուցողական համագործակցության համար և նշել, որ կշարունակի մնալ Հայաստանի բարեկամն ու սիրով կպահպանի կապերը մեր երկրի ու ժողովրդի հետ: Ընդգծելով, որ Հայաստանը կարևոր գործընկեր է Բելառուսի համար, դեսպան Սուխորենկոն համոզմունք է հայտնել, որ այսուհետ ևս երկու երկրների միջև կապերը կշարունակեն դինամիկ զարգանալ և ամրապնդվել:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել հայ-բելառուսական տնտեսական հարաբերությունների խորացման անհրաժեշտության, Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում համագործակցության ընդլայնման շուրջ:

Премьер-министр Армении попрощался с послом Беларуси Степаном Сухоренко
Премьер-министр Армении Овик Абраамян сегодня принял Чрезвычайного и Полномочного посла Беларуси в РА Степана Сухоренко в связи с завершением дипломатической миссии в стране. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Премьер высоко оценил вклад посла Сухоренко в сближение армяно-белорусских отношений и поблагодарил его за эффективное сотрудничество. Глава правительства подчеркнул, что Армения придает важность углублению и расширению сотрудничества с Беларусью как в двустороннем, так и многостороннем форматах.
Посол Сухоренко в свою очередь поблагодарил премьера Абраамяна за конструктивное сотрудничество и отметил, что продолжит оставаться другом Армении и поддерживать связи с республикой и армянским народом.
Подчеркнув, что Армения является важным партнером для Беларуси, посол Сухоренко выразил уверенность, что отношения двух стран продолжат динамично развиваться и укрепляться.
В ходе встречи собеседники обменялись мнениями относительно необходимости углубления армяно-белорусских экономических отношений, а также расширения сотрудничества в рамках Евразийского экономического союза (ЕАЭС).