Այս գիշեր հակառակորդը կրկին ակտիվացել է. Հայկական կողմը կորուստներ չունի
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկարությամբ հակառակորդը շարունակում է տարբեր տրամաչափի հրաձգային և հրետանային զինատեսակներից պարբերաբար խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
Օգոստոսի 4-ին և լույս 5-ի գիշերը, բացի խոշոր տրամաչափի հրաձգային զենքերից, ադրբեջանական զինուժը հայ դիրքապահների ուղղությամբ կիրառել է 60 մմ-անոց (45 արկ) և 82 մմ-անոց (24 արկ) ականանետեր: Ընդհանուր առմամբ նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի  պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 200 անգամ, որի ընթացքում արձակել է շուրջ 3000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները վստահորեն իրականացրել են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և պատասխան գործողություններով ճնշել հակառակորդի ակտիվությունը:

ВС Азербайджана продолжают нарушать режим прекращения огня
ВС Азербайджана продолжают периодически нарушать режим перемирия вдоль линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил, применяя стрелковое и артиллерийское оружие разного калибра. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно информации, 4 августа и в ночь на 5 августа, помимо стрелкового оружия крупного калибра, ВС Азербайджана применили в направлении армянских позиций 60-мм и 82-мм минометы. В общей сложности, за указанный период режим прекращения огня противником был нарушен свыше 200 раз, передовые подразделения азербайджанских сил произвели в направлении армянских позиций порядка 3000 выстрелов.
«Передовые подразделения Армии обороны НКР с уверенностью выполнили поставленные перед ними боевые задачи и ответными действиями подавили активность противника. В результате нарушения режима прекращения огня армянская сторона потерь не понесла», - говорится в сообщении.