Հանձնաժողովը հաստատել է Սահմանադրությունում փոփոխություններ կատարելու մասին նախագիծը
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովը սույն թվականի օգոստոսի 20-ի ամփոփիչ նիստում որոշեց հաստատել Սահմանադրությունում փոփոխություններ կատարելու մասին նախագիծը՝ կից հիմնավորումներով, և այն ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահին: Այս մասին հայտնում են Սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի քարտուղարությունից:
Միաժամանակ, Հանձնաժողովն առաջարկել է Սահմանադրությունում փոփոխություններ կատարելու մասին նախագիծը Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովում ներկայացնելու համար Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի ներկայացուցիչ նշանակել Սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի անդամ Վարդան Պողոսյանին:
Հանձնաժողովը հրապարակում է նախագիծը՝ կից հիմնավորումներով՝ այն տեղադրելով Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության պաշտոնական կայքում:

Проект конституционных реформ в Армении представлен президенту
Специализированная комиссия по конституционным реформам при президенте Армении на заседании 20 августа утвердила проект конституционных реформ – с обоснованиями, и представила проект главе государства. Об этом сообщает  пресс-службе министерства юстиции Армении.
Комиссия также предложила назначить члена Специализированной комиссии по конституционным реформам Вардана Погосяна представителем президента Армении для представления проекта конституционных изменений в Национальном Собрании.
Проект конституционных реформ с обоснованиями размещен на официальном сайте министерства юстиции Армении.