Բակո Սահակյանը Հադրութում մասնակցել է ԵԿՄ ավանդական միջոցառմանը
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը նախօրեին Հադրութի շրջանի Արա լեռ կոչված տեղամասում մասնակցել է «Երկրապահ կամավորականների միության» կողմից ավանդական ուխտագնացության շրջանակներում կազմակերպված տոնական միջոցառմանը: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Բակո Սահակյանն արժևորել է «Երկրապահ կամավորականների միության» կողմից կազմակերպվող ամենամյա ուխտագնացությունները՝ ընդգծելով դրանց կարևորությունը երիտասարդ սերնդի հայեցի դաստիարակության, բանակ-հասարակություն կապերի և ազգային միասնության ամրապնդման տեսանկյուններից:
Միջոցառմանը մասնակցում էին ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանը, «Երկրապահ կամավորականների միության» նախագահ Մանվել Գրիգորյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР принял участие в мероприятии добровольческого союза “Еркрапа” в Гадрутском районе
Президент Нагорного Карабаха Бако Саакян принял участие в праздничном мероприятии, организованном в рамках традиционного паломничества добровольческого союза "Еркрапа" в местечке Аралер Гадрутского района.
Как сообщает пресс-служба президента, Б.Саакян высоко оценил паломничества, ежегодно организуемые добровольческим союзом "Еркрапа", подчеркнув их важность с точки зрения патриотического воспитания подрастающего поколения, укрепления связей между армией и обществом и национального единства.
В мероприятии приняли участие министр обороны НКР Левон Мнацаканян, председатель добровольческого союза "Еркрапа" Манвел Григорян, другие должностные лица.