Հանգստյան օրերին հակառակորդը կիրառել է նաև TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք
Հանգստյան օրերին հակառակորդը շարունակել է ինտենսիվորեն  խախտել  հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Նշված ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /36/ և 82 մմ-ոց ականանետերից /30 արկ/, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 5000 կրակոց:
Հանգստյան օրերին հակառակորդը կիրառել է նաև TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք /17 արկ/:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և անհրաժեշտության դեպքում դիմում պատժիչ գործողությունների:

В выходные ВС Азербайджана нарушили режим перемирия 300 раз
ВС Азербайджана в минувшие выходные нарушили режим перемирия на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики около 300 раз. Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, в направлении армянских позиций из стрелкового оружия различного калибра, а также из минометов калибра 60 мм (36 снарядов) и 82 мм (30 снарядов) произведено более 5000 выстрелов.
ВС Азербайджана применили также реактивную ракетно-артиллерийскую установку TR-107 турецкого производства (17 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны НКР контролируют оперативно-тактическую обстановку, при необходимости прибегают к карательным действиям.