Շավարշ Քոչարյանը նախագահների հանդիպումից ակնկալիքներ չունի
«Ակնկալիքներ կարող են լինել մի դեպքում, եթե ադրբեջանական  կողմը  վերջ դնի իր այդ մոտեցմանը` «կամ ամեն ինչ, կամ ոչինչ» և փորձի ուժի դիրքերից իր համար կորզել նպաստավոր լուծում: Դա անհնարին է»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ փոխարտգործնախարար Շավարշ Քոչարյանը` անդրադառնալով ՀՀ և Ադրբեջանի նախագահների հնարավոր հանդիպմանն ու դրանից ունեցած ակնկալիքներին:
Շավարշ Քոչարյանի խոսքով` քանի Ադրբեջանում դա չի երևում, ինքը լուրջ ակնկալիքներ չունի  : Բայց դա չի նշանակում, շարունակեց նա, որ նմանատիպ հանդիպումները պետք չեն:
«Նույնիսկ պատերազմող երկրների դեպքում լինում են հանդիպումներ, բանակցություններ»:
Ինչ վերաբերում է Սարգսյան-Ալիև ֆորմատով հանդիպման ժամկետին ու վայրին, փոխնախարարը նշեց, որ այդ մասին կհայտարարվի հավելյալ:

Кочарян: Азербайджан должен отказаться от подхода – «или все, или ничего»
«Ожидания могут быть лишь в одном случае, если азербайджанская сторона откажется от подхода – «или все, или ничего», и прекратит попытки получить выгодное ей решение, исходя из позиций силы. Это невозможно», - заявил журналистам замминистра иностранных дел Армении Шаварш Кочарян, говоря о возможной встрече президентов Армении и Азербайджана и ожиданий от этой встречи.
По словам Ш.Кочаряна, пока в Азербайджане этого не происходит, серьезных ожиданий быть не может. Но это не означает, отметил он, что встречи не нужны: «Даже в случае с воюющими странами бывают встречи, переговоры».
Кочарян также отметил, что о месте и дате встречи президентов будет заявлено в соответствующие сроки.