Հիլարի Քլինթոն. Թրամփի հռետորաբանությունն ԱՄՆ-ի համար չափազանց վտանգավոր է
ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփի հռետորաբանությունը չափազանց վտանգավոր է ԱՄՆ-ի համար: Ինչպես հայտնում է «РИАНовости»-ին, այս մասին հայտարարել է նախագահական քարոզարշավում նրա մրցակից Հիլարի Քլինթոնը՝  CNN հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում:
«Թրամփը շատ սադրիչ բաներ է խոսում, որոնք ահաբեկչության դեմ միջազգային կոալիցիայի պայքարը բարդացնում են»,- ասել է Քլինթոնը:
Հաղորդավարը նրան խնդրել է պարզաբանել, թե ինչի մասին է խոսքը: «Օրինակ, երբ նա խոսում է մահմեդականների մուտքը Միացյալ Նահանգներ արգելելու մասին: Դա նրանց չհարգելու նշան է»,- ասել է Քլինթոնը:
Նա հիշեցրել է, որ Թրամփը «հարձակվել է ԱՄՆ-ի ամենամոտ դաշնակցի՝ Մեծ Բրիտանիայի վրա», հանդես է եկել ընդդեմ ՆԱՏՕ-ի և կողմ է արտահայտվել, որ ավելի շատ երկրներ ունենան միջուկային զենք:

Хиллари Клинтон: Риторика Трампа  чрезвычайно опасна для США
Риторика, которую ведет республиканский претендент на пост президента США Дональд Трамп, чрезвычайно опасна для США, . Как сообщает «РИАНовости», об этом заявила соперница по предвыборной гонке Хиллари Клинтон в интервью телекомпании CNN.
«Трамп говорит много провокационных вещей, которые осложняют международной коалиции борьбу с терроризмом», — сказала Клинтон.
Ведущий попросил ее уточнить, о чем именно идет речь. «Например, когда он говорит о запрете на въезд в США мусульманам. Это сигнал неуважения к ним», — сказала Клинтон.
Она напомнила, что Трамп «нападал на ближайшего союзника США»— Великобританию, выступал против НАТО и высказывался за то, чтобы больше стран обладали ядерным оружием.