Եգիպտոսը Փարիզից պահանջել է A 320-ի օդաչուների և դիսպետչերների բանակցությունների ձայնագրությունը
EgyptAir ընկերության A 320 ինքնաթիռի աղետը հետաքննող հանձնաժողովի ղեկավար Այման ալ-Մուկադդամը հայտարարել է, որ եգիպտոսցի քննիչները  Փարիզից պահանջել է A 320-ի օդաչուների և դիսպետչերների բանակցությունների ձայնագրությունը, հայտնում է  Gazeta.ru:
«Ես պահանջել եմ, բոլոր ձայնագրությունները՝ սկսած այն պահից, երբ կապիտանը հայտարարել էր թռիչքին պատրաստ լինելու մասին»- ասել է նա:
Ըստ ալ-Մուկադդամի՝ Եգիպտոսի գլխավորությամբ քննչական կոմիտեում ընդգրկվել են տեղացի մասնագետներ, որոնք ներկայացնում են քաղաքացիական ավիացիայի տարբեր ճյուղեր:

Eгипетские следователи запросили у Парижа записи переговоров пилотов A 320 с диспетчерами
Глава комиссии по расследованию авиакатастрофы с самолетом A320 компании EgyptAir Айман аль-Мукаддам заявил, что египетские следователи запросили у Парижа записи переговоров пилотов с диспетчерами. Об этом сообщает Gazeta.ru.
«Я запросил все записи переговоров, которые имели место между пилотом и диспетчерской вышкой во Франции с того момента, как капитан объявил о готовности к взлету», — сказал он.
По словам аль-Мукаддама, в следственную комиссию во главе с Египтом вошли местные эксперты, представляющие различные отрасли гражданской авиации.