Ատոմ Ջանջուղազյանը չգիտի, թե ինչպես են կրճատվելու 797 ծառայողական ավտոմեքենաները
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանը ՀՀ Ֆինանսների նախարարի տեղակալ, գլխավոր գանձապետ Ատոմ Ջանջուղազյանից հետաքրքրվեց, թե ի՞նչ է լինելու կրճատված 797 ծառայողական ավտոմեքենաների հետ:
«Նախարարություններում, որտեղ կրճատվել են այս մեքենաները, անառողջ աժիոտաժ է ստեղծվել՞ Աշխատակիցներն են ուզում էժան գներով գնել դրանք: Ի՞նչ է լինելու՝ վաճառվելո՞ւ է, գումարները գնալո՞ւ են բյուջե, թե՞ էժան գնով վաճառվելու են աշխատակիցներին», - հետաքրքրվեց պատգամավոր:
«Շատ անհարմար պատասխան կլինի, որ ես ասեմ՝ չգիտեմ, բայց… չգիտեմ: Հավանաբար 2016 թ-ի պետական հաշվետվությունը ներկայացնելու ժամանակ կներկայացվի», - պատասխանեց Ա.Ջանջուղազյանը:

Атом Джанджугазян не в курсе, как будут сокращаться 797 служебных машин
Руководитель парламентской фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян поинтересовалась у замминистра финансов Армении, главного казначея Атома Джанджугазяна, что будет с сокращенными 797 служебными машинами.
«В министерствах, где сокращены эти машины, создается нездоровый ажиотаж, сотрудники хотят приобрести их по низким ценам. Будут ли проданы эти автомобили, будут ли направлены эти суммы в бюджет?» - спросила Н.Зограбян.
«Не могу ответить на этот вопрос, поскольку я не в курсе. Вероятно, это будет представлено в государственном отчете за 2016 год», - ответил А.Джанджугазян.