ՄԱԿ-ի երևանյան գրասենյակ. Բան Կի Մունի՝ Հարավային Կովկաս այցի ժամկետները դեռ հայտնի չեն
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Բան Կի Մունի՝ Հարավային Կովկաս այցի ժամկետները դեռ հայտնի չեն, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՄԱԿ-ի հանրային տեղեկատվության վարչության երևանյան գրասենյակի ղեկավար Արմինե Հալաջյանը:
«Օրակարգը դեռ հայտնի չէ, ամեն դեպքում ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Բան Կի Մունը այս տարվա վերջին ավարտում է իր առաքելությունը», - ասաց Արմինե Հալաջյանը:
Նշենք, որ ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը ծրագրում էր ապրիլի 25-ին առաջին անգամ այցելել Հայաստան, սակայն այցը «հրատապ հարցերով պայմանավորված չեղարկվեց»:
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի մամուլի խոսնակ Ստեֆան Դյուժարիկը հայտնել էր, որ գլխավոր քարտուղարը շատ էր ցանկանում այցելել տարածաշրջան, սակայն այդ օրերին պետք է գտնվի այլ վայրում և Հարավային Կովկաս այցի ժամկետները կվերանայվեն:

Ереванский офис ООН: Сроки визита Пан Ги Муна на Южный Кавказ пока не известны
Сроки визита генерального секретаря ООН Пан Ги Муна на Южный Кавказ пока не известны, сообщила корреспонденту Aysor.am начальник департамента по связям с общественностью ереванского офиса ООН Армине Халаджян.
«Повестка еще не известна, во всех случаях, генеральный секретарь ООН Пан Ги Мун завершает свою миссию в конце этого года», - сказала Армине Халаджян.
Отметим, что генеральный секретарь ООН планировал посетить Армению 25 апреля, однако визит был временно отложен по «экстренным причинам».
Официальный представитель генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррик сообщил, что генеральный секретарь очень хотел посетить регион, но по экстренным причинам в эти дни должен быть в другом месте. Сроки визита на Южный Кавказ будут пересмотрены.