Արցախի ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում վիրավորվել է զինծառայող
30/07/2016 09:33
Հուլիսի 29-ի լույս 30-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 670 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հակառակորդի կողմից հրադադարի խախտման արդյունքում հունիսի 29-ին` ժամը 23:25-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1996թ. Հրաչ Վաղինակի Գևորգյանը: Նրա վիճակը գնահատվում է բավարար:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ուժերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

В результате нарушения перемирия ВС Азербайджана ранен карабахский военнослужащий
В ночь с 29 на 30 июля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня порядка 30 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
Как отмечается, ВС Азербайджана совершили в направлении карабахских военнослужащих более 670 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
В результате нарушения перемирия со стороны противника 29 июля, в пределах 23:25 часов, на посту одной из воинскаих частей, расположенных в восточном направлении, ранение получил Геворкян Грач Вагинакович (1996 г.р.). Его состояние оценивается как удовлетворительное.
«Передовые силы Армии обороны полностью владеют оперативной обстановкой на передовой и продолжают уверенно выполнять боевое дежурство», - заявили в ведомстве.