ԿԽՄԿ-ն շարունակում է երկխոսությունն Ադրբեջանի հետ՝ հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած ՀՀ քաղաքացու հարցով
22/08/2016 14:25
Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի և Ադրբեջանի իշխանությունների միջև շարունակվում է երկխոսությունը՝ օգոստոսի 13-ին հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած 61-ամյա Հենրիկ Աղեկյանի հարցով, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասացին Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի երևանայան գրասենյալի լրատվության բաժնից:
«Այս հարցով երկխոսությունը Ադրբեջանի իշխանությւոնների հետ շարունակվում են: Որևէ նոր տեղեկություն չունենք հայտնելու»,-ասացին ԿԽՄԿ-ի գրասենյակից:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ Արարատի մարզի Այգեպատ գյուղի բնակիչ 61-ամյա Հենրիկ Աղեկյանը  հատել է սահմանը և հայտնվել ադրբեջանական կողմում։
Օգոստոսի 17-ին  Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի Բաքվի պատվիրակության ներկայացուցիչները այցելել են ՀՀ քաղաքացուն:

МККК продолжает с властями Азербайджана диалог по вопросу возвращения 61-летнего Генрика Агекяна
Диалог между властями Азербайджана и Международным комитетом Красного Креста по вопросу пересекшего 13 августа армяно-азербайджанскую границу 61-летнего Генрика Агекяна продолжается, заявили корреспонденту Aysor.am в пресс-службе ереванского офиса Международного комитета Красного Креста.
«Диалог по этому вопросу с властями Азербайджана продолжается. Какой-либо новой информации у нас пока нет», - сказали в пресс-службе МККК.
Ранее сообщалось, что 61-летний житель села Айгепат Араратской области Армении Генрик Агекян пересек границу и оказался на азербайджанской территории.
Представители бакинской делегации Международного комитета Красного креста 17 августа посетили гражданина Армении.