Էդվարդ Նալբանդյանը շարունակում է  միլիոնավոր դրամներ ծախսել  բիզնես  դասի  ավիատոմսերի վրա
Ի հեճուկս մամուլի հրապարակումների և կառավարության հատկապես վերջին  հանձնարարականների,  ՀՀ արտաքին գործերի նախարար  Էդվարդ Նալբանդյանը շարունակում է  միլիոնավոր դրամներ ծախսել  բիզնես  դասի  ավիատոմսերի վրա. գրել է «Հայկական ժամանակը»:
«Երևան-Փարիզ-Մյունխեն-Մոսկվա-Երևան չվերթի  տոմսի համար  վճարվել է  1 մլն 453 հազար դրամ։ Իսկ նույն օրվա նույն երթուղու  մեկ այլ տոմսի համար՝  964.000 դրամ։  Այդ օրվա՝  փետրվարի 11-ի համար ԱԳՆ-ն գրեթե  նույն երթուղու համար  գնել է 6 տոմս,  որոնց համար վճարել է 4 մլն  45 հազար դրամ։
Ավելին՝ Նալբանդյանի՝ Երևան-Փարիզ-Ժնև-Լոնդոն-Երևան չվերթի բիզնես դասի  1 տոմսի համար  վճարվել է 3 մլն  579 հազար դրամ,  մինչդեռ նույն չվերթի  1 էկոնոմ դասի տոմսի համար  3 անգամ քիչ է՝  1 մլն 198 հազար դրամ։ Մի օրինակ էլ՝ Երևան-Մոսկվա-Փարիզ-Երևան բիզնես-տոմսի համար նա վճարել է  1 մլն  536 հազար դրամ, երբ նույն չվերթի  1 էկոնոմ դասի  տոմսի համար կարելի է վճարել մոտ 637 հազար դրամ»,-հավելել է թերթը:

«Айкакан жаманак»: Эдвард Налбандян продолжает тратить миллионы драмов на авиабилеты первого класса
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян вопреки публикациям СМИ и особенно последним поручениям правительства продолжает тратить миллионы драмов на авиабилеты первого класса, пишет газета «Айкакан жаманак».
«За билет на рейс по маршруту Ереван – Париж – Мюнхен – Москва – Ереван заплачено 1 млн. 453 тысяч драмов. А за другой билет по тому же маршруту в этот же день – 964.000 драмов. На этот день – 11 февраля – МИД практически по тому же маршруту купил 6 билетов, за которые заплатил 4 млн. 45 тысяч драмов.
Более того, за билет Налбандяна по маршруту Ереван – Париж – Женева – Лондон – Ереван первого класса заплачено 3 млн. 579 тысяч драмов, в то время как 1 билет на тот же рейс эконом класса стоит в три раза дешевле – 1 млн. 198 тысяч драмов. Еще один пример: за билет бизнес класса Ереван – Москва – Париж – Ереван он заплатил 1 млн. 536 тысяч драмов, когда за 1 билет эконом класса на тот же рейс заплачено примерно 637 тысяч драмов», - отмечает издание.