Աշոտ Պետրոսյանի վիճակը լավ է. նա կկարողանա քայլել
«Գանգատներ, ցավեր չունի, բժիշկների հսկողության տակ է», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Աշոտ Պետրոսյանի փաստաբան Արայիկ Պապիկյանը:
Թե որքան ժամանակ Աշոտ Պետրոսյանը կմնա հիվանդանոցում, փաստաբանը դեռ հստակ չգիտի. «Դա արդեն բժիշկները պետք է որոշեն, ես հույս ունեմ, որ իրեն կթողնեն երկար մնա «Էրեբունի» ԲԿ-ում», - նշեց Արայիկ Պապիկյանը:
Նա փոխանցեց, որ բժիշկը վստահեցրել է՝ Աշոտ Պետրոսյանը կկարողանա քայլել:
Աշոտ Պետրոսյանը երեկ «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում վիրահատության է ենթարկվել: Տեղադրվել է տիտանային հարթակ, կոտրվածքը ֆիքսվել է: Կատարվել է վերջնական ֆիքսացիա: Նա, հիշեցնենք, աջ ազդրի հրազենային վնասվածք էր ստացել և ոսկորի կոտրվածք ուներ։
Աշոտ Պետրոսյանին մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (Շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ, այլ հաղորդակցության ուղիներ զավթելը կամ դրանք պահելը, որը կատարվել է կազմակերպված խմբի կողմից) եւ 235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (Ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը, որը կատարվել է կազմակերպված խմբի կողմից):

Ашот Петросян чувствует себя хорошо, он сможет ходить – адвокат
«Жалоб и болей у него нет, он находится под контролем врачей», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am адвокат Ашота Петросяна Араик Папикян.
Адвокат пока не знает, как долго останется в больнице Ашот Петросян. «Это должны решить врачи, надеюсь, что его продержат в медицинском центре «Эребуни» длительное время», - отметил Араик Папикян.
Как передал адвокат, врач заверил, что Ашот Петросян сможет ходить.
Ашот Петросян был накануне прооперирован в медицинском центре «Эребуни». Ему установили титановую пластину и зафиксировали кость. Проведена окончательная фиксация. Адвокат напомнил, что Ашот Петросян получил огнестрельное ранение в области бедра в ходе перестрелки ночью 26 июля и имел перелом.
Ашоту Петросяну предъявлено обвинение по признакам п.1 ч.3 ст. 219 (захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи, иных коммуникаций) и ч.3 ст.235 (незаконное приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение огнестрельного оружия) Уголовного кодекса Армении.